Турчинов: Росія прагне зробити Донбас смертельною раною для України

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що на Донбасі перебуває 20 тактичних груп збройних сил Росії
Depo.Влада
13 липня 2015 16:29
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає depo.ua.

"Після лютневих Мінських угод було зупинено активну фаза протистояння, але не було ані дня, щоб терористичні угруповання не порушували режим припинення вогню", - сказав він.

"Завдання Росії, яка окупувала Крим і окремі райони Донецької й Луганської областей, полягає в тому, щоб будь-яким шляхом дестабілізувати ситуацію в країні й знищити Україну як незалежну демократична держава", - упевнений Турчинов.

"Ми спостерігаємо постійні їхні спроби підірвати ситуацію, повернувшись до фази активного протистояння. Не дати можливості реалізувати Мінські угоди й розв'язати проблему мирним шляхом - це те завдання, яке зараз реалізується Кремлем",- заявив він.

Тому, за словами секретаря РНБО, уздовж усієї лінії протистояння постійно залишаються "гарячі" точки, наприклад, район Донецького аеропорту й передмістя Донецька - зокрема, Мар'їнка, на території Луганської області й у районі Маріуполя.

"Перебування наших військ у безпосередній близькості від Донецька дуже сильно напружує Росію, там розуміють, що Донецьк постійно перебуває під загрозою оточення", - заявив Турчинов.

За його словами, "наша лінія оборони досить надійна", і навіть після відведення важкої техніки "нам знадобиться досить обмежений час, щоб перекинути резерви й накрити з артилерії тих, хто намагається прорвати лінію оборони".

"Росія прагне зробити Донбас смертельною раною для України, а для цього їм треба конфлікт постійно підтримувати в активній фазі. Тому не зменшується контингент військовослужбовців Росію, які перебувають на окупованих територіях", - сказав Турчинов.

Також Турчинов повідомив, що всі фортифікаційні споруди у зоні АТО мають завершити до 15 липня.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua.