Турчинов радить брати приклад з Туреччини щодо "нахабних" російських літаків

Росія дозволятиме різні військові провокації стільки, скільки їй будуть дозволяти це робити

Про це секретар РНБО Олександр Турчинов відповів польським журналістам під час свого візиту до Польщі, де він зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою, керівником бюро національної безпеки Польщі Павелом Солохом та керівниками силових структур Польщі, передає depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

"Російська Федерація здійснює постійні провокації, але вона буде нахабніти стільки, скільки їй будуть дозволяти це робити", - сказав Турчинов, відповідаючи на запитання польських журналістів щодо інциденту, який стався 12 квітня, коли російські бомбардувальники Су-24 пролетіли біля американського есмінця Donald Cook в Балтійському морі на рівні, нижчому за капітанський місток корабля, зокрема, коли з палуби есмінця повинен був злетіти польський вертоліт.

Олександр Турчинов висловив переконання, що російський літак не просто так літав над військовими кораблями, - він демонстрував "готовність їх атакувати". "Поставте себе на місце військових, які були на цих кораблях. Відчути, була це учбово-демонстративна атака або реальна бойова, дуже важко", - сказав він.

"Дійсно Росія веде себе дуже нахабно і здійснює постійні провокації. Але вона буде нахабніти стільки, скільки їй будуть дозволяти це робити", - зазначив Секретар РНБО, підкресливши, що, зокрема, турецькі повітряні кордони російські військові літаки вже не порушують.

Нагадаємо, 12 квітня в Балтійському морі російські воєнні літаки Су-24 імітували атаку на есмінець воєнного флоту США, який знаходився в акваторії моря в рамках співробітництва з країнами-членами НАТО.

Як повідомив раніше представник Держдепу Джон Кірбі, держсекретар США Джон Керріобговорить інцидент з прольотом російського літака над американським есмінцем в Балтійському морі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Президент США Барак Обама не планує обговорювати цей інцидент зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

Читайте також: Чому Путін домагається, щоб США нарешті збили російський літак

Бі