Турчинов радить брати приклад з Туреччини щодо "нахабних" російських літаків

Росія дозволятиме різні військові провокації стільки, скільки їй будуть дозволяти це робити
Depo.Влада
15 квітня 2016 10:37
ФОТО: depo.ua

Про це секретар РНБО Олександр Турчинов відповів польським журналістам під час свого візиту до Польщі, де він зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою, керівником бюро національної безпеки Польщі Павелом Солохом та керівниками силових структур Польщі, передає depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

"Російська Федерація здійснює постійні провокації, але вона буде нахабніти стільки, скільки їй будуть дозволяти це робити", - сказав Турчинов, відповідаючи на запитання польських журналістів щодо інциденту, який стався 12 квітня, коли російські бомбардувальники Су-24 пролетіли біля американського есмінця Donald Cook в Балтійському морі на рівні, нижчому за капітанський місток корабля, зокрема, коли з палуби есмінця повинен був злетіти польський вертоліт.

Олександр Турчинов висловив переконання, що російський літак не просто так літав над військовими кораблями, - він демонстрував "готовність їх атакувати". "Поставте себе на місце військових, які були на цих кораблях. Відчути, була це учбово-демонстративна атака або реальна бойова, дуже важко", - сказав він.

"Дійсно Росія веде себе дуже нахабно і здійснює постійні провокації. Але вона буде нахабніти стільки, скільки їй будуть дозволяти це робити", - зазначив Секретар РНБО, підкресливши, що, зокрема, турецькі повітряні кордони російські військові літаки вже не порушують.

Нагадаємо, 12 квітня в Балтійському морі російські воєнні літаки Су-24 імітували атаку на есмінець воєнного флоту США, який знаходився в акваторії моря в рамках співробітництва з країнами-членами НАТО.

Як повідомив раніше представник Держдепу Джон Кірбі, держсекретар США Джон Керріобговорить інцидент з прольотом російського літака над американським есмінцем в Балтійському морі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Президент США Барак Обама не планує обговорювати цей інцидент зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.