Турчинов про демілітаризацію Широкиного : "Україна не залишить стратегічних позицій"

Демілітаризація Широкиного не означає втрату Україною контролю над цим населеним пунктом - домінуючі висоти залишаться під контролем української армії
Depo.Влада
13 липня 2015 16:43
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Турчинов зазначив, що коли він координував операцію з взяття Широкіного , "принципово важливим було відсунути фронт як можна далі від Маріуполя". Так, за його словами, стався прорив оборони бойовиків, і була значно відсунута лінія фронту і забезпечено захист міста.

Секретар РНБО підкреслив, що демілітаризація не означає, що армія відходить, кидаючи той чи інший населений пункт. "Навпаки, згідно з Мінськими угодами, ми змушуємо відходити бойовиків".

"Ми не збираємося залишати политі кров'ю наших героїв стратегічні позиції. Після відходу бойовиків Широкине буде повністю під нашим контролем", - підкреслив він.

Турчинов зазначив, що схема демілітаризації передбачає присутність в цьому місці постійного представництва ОБСЄ та забезпечення контролю після відступу бойовиків українською міліцією, а також створення умов для повернення мирних жителів.

"При цьому всі домінуючі висоти, необхідні для того, щоб зупинити будь наступ, залишаються під контролем наших військових", - підкреслив він.

"Це шлях, який дозволяє нам мирно відновити контроль над тимчасово окупованою територією. Це і є якраз реалізація Мінських домовленостей, згідно з якими на території України не повинно залишитися жодного російського солдата і скрізь повинна бути відновлена українська влада", - резюмував Секретар РНБО. 

Нагадаємо, що за повідомленням штабу АТО, бойовики війдійшли зі своїх позицій у Широкиному.

Читайте також: Сепаратисти "демілітаризували" Широкине, аби врятуватися з оточення

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua