Сепаратисти "демілітаризували" Широкине, аби врятуватися з оточення

Одностороння "демілітаризація" російсько-терористичними військами Широкіного - це не жест доброї волі в ім'я миру, а звичайна військова поразка

Сепаратисти "демілітаризували" Широкине,…

Вчора терористична республіка "ДНР" вустами свого ватажка Олександра Захарченка заявила про початок "порятунку мінських угод" та виконання їх в односторонньому порядку. Окрім введення на територіях підконтрольних бойовикам "особливого режиму самоврядування" та призначення місцевих виборів за нібито українськими законами, про що depo.ua вже писав, терористи вирішили в односторонньому порядку демілітаризувати селище Широкине, де останні кілька місяців точилися запеклі бої.

Спочатку про виведення своїх військових з Широкиного заявив так званий "заступник командуючого корпусом Міністерства оборони ДНР" Едуард Басурін. Він запевнив, що жодного "ополченця" в Широкиному уже немає та закликав ОБСЄ це підтвердити. Ближче до вечора Міноборони України підтвердило, що російсько-терористичні війська залишили селище.

При цьому терористичні ватажки намагаються пояснити свої дії виключно боротьбою за мир та закликали українські сили також вийти з Широкиного. "Закликаємо Київ, особисто українського президента, наслідувати приклад керівництва Донецької Народної Республіки і негайно віддати вказівки про повну демілітаризацію і припинення обстрілів Широкиного та інших населених пунктів Донбасу», - заявив вчора Басурін.

Насправді ж вивід військ з Широкиного - це звичайний відступ, адже ситуація на цій ділянці фронту складалася аж ніяк не на користь ватних військ. Нагадаємо, українські війська утримували меншу за площею західну частину селища з панівними висотами, в той час як терористи тримали під контролем більшу за площею низинну частину. Після Мар'їнки, коли в хід знову пішло важке озброєння, на ватних форумах в соцмережах все частіше з'являлися скарги бойовиків з-під Широкиного про дуже складне становище.

Контроль над висотами дозволяв українським військам обстрілювати усі дороги, що вели до селища, а це зробило майже неможливим постачання російсько-терористистичним силам боєприпасів, харчів, медикаментів та підкріплення. Таким чином ватні ратники опинилися фактично в тактичному оточенні. Весь транспорт бойовиків, що наближався до Широкиного зі східного боку потрапляв під щільний обстріл і, переважно, знищувався. Бойовики неодноразово скаржилися в мережі, що "укропи прістрєлялісь" і за таких умов протримаються вони не довго.

Отже перед терористичним військовим керівництвом стояв простий вибір, або відступити від Широкиного, визнавши власну поразку, або продовжувати кидати на знищення нових людей і техніку. Як бачимо, ДНРівці обрали найбільш розумний перший варіант, але в світлі путінської стратегії втюхівання терористичних республік Україні намагаються видати це за жест доброї волі та прагнення до миру.

Але тепер непростий вибір стоїть і перед українським командуванням. Ми мусимо, або залишитися на власних позиціях в Широкиному і продовжувати утримувати селище, що цілком є абсолютно правильним з військової точки зору, або ж продемонструвати своє миролюбство і пристати на пропозицію терористів з демілітаризації, вивівши війська з селища, що несе серйозні ризики. За час війни на Донбасі українці добре засвоїли, що вірити терористам дуже ризиковано. Ватним бійцям ніщо не заважатиме зайняти висоти у "демілітаризованому" Широкиному, в разі виходу звідти українських сил. А придумувати пригожі приводи, які б виправдали порушення терористами своїх зобов'язань, їм не звикати.

Читайте також: Стратегія Новоросії: Навіщо терористи "гризуть" Широкине, де відпочивав Пушкін (КАРТА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme