Тупицького знову не пустили в будівлю КСУ

Працівники Державної охорони не пустили колишнього голову КСУ Олександра Тупицького у приміщення Конституційного Суду на спеціальне пленарне засідання, яке він скликав у зв'язку з указом президента про його звільнення з посади судді
 

Журналіст відділу новин

Про це він сам повідомив в ефірі телеканалу "Прямий", інформує Depo.ua.

"Всім суддям розіслано моє розпорядження про скликання засідання. Ви зриваєте засідання", – сказав Тупицький працівникам держохорони, які його не пропускали.

За його словами, на засіданні мало відбутися таємне голосування серед суддів КСУ, у ході якого мало бути вирішено, чи звільняють судді його з посади голови суду.

"Сьогодні призначене спеціальне пленарне засідання щодо виконання указу президента. Хоча я вважаю, що указ не має юридичних наслідків, тому що Конституція передбачає інший порядок і підстави звільнення суддів Конституційного Суду, але я, як законослухняна людина, як голова Конституційного Суду України, призначив це пленарне засідання, для того, щоб судді вирішили, чи є підстави і прийняли рішення своїм голосуванням. Ми прийшли і готові прийняти участь, щоб вирішилася наша доля – звільнять чи не звільнять. Кінець цьому повинен бути чи не повинен?, – заявив він.

Однак, працівник Державної охорони відмовився пропустити його до будівлі суду.

"Ми вам будемо дякувати за те, що залишилися суддями, а я – головою суду" – сказав Тупицький охоронцю, після чого сів у авто і поїхав.

Нагадаємо, 28 грудня голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006–2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня Конституційний Суд України заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

27 березня очільник держави Володимир Зеленський скасував призначення судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

29 березня стало відомо, що після звільнення голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати Сергій Головатий, який був заступником Тупицького.

Того ж дня охорона не пустила у будівлю суду Олександра Тупицького та Олександра Касмініна, звільнених указом президента з посад суддів Конституційного Суду.

2 квітня Олександр Тупицький видав розпорядження, в якому заявив про незаконність указу президента України Володимира Зеленського про скасування його призначення головою Конституційного Суду.

Читайте також: Співавтор Конституції і партійний перебіжчик із власною церквою: Хто такий Сергій Головатий, що керуватиме КСУ замість Тупицького

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme