ТСК назвала всіх винних у мукачівській бійні: МВС, СБУ, Балога та Ланьо

Конфлікт в Мукачеві Закарпатської області 11 липня був спровокований правоохоронними органами, в ньому також брав безпосередню участь нардеп Михайло Ланьо
Depo.Влада
18 вересня 2015 14:48
ФОТО: depo.ua

Про це під час звіту у Верховній Раді заявив голова ТСК з питань розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області Микола Паламарчук, повідомляє depo.ua.

"Є підстави вважати, що збройний конфлікт 11 липня 2015 року в місті Мукачеве значною мірою був спровокований діями керівництва УМВС та УСБУ в Закарпатській області, оскільки керівники і працівники цих органів не тільки були проінформовані про зустріч представників ДУК "ПС" з народним депутатом України Ланьо 11 липня 2015 місті в місті Мукачево, а й брали участь в організації цієї зустрічі і її оперативному супроводі", - сказав голова тимчасової слідчої комісії Микола Паламарчук.

За його словами, через це виникла необхідність ретельного з'ясування слідчим шляхом ролі народних депутатів України Балоги, Ланьйо, Яроша і їх керівників СБУ, МВС в Закарпатській області Шаранича, Гелетея, а також інших посадових осіб правоохоронних органів у цьому конфлікті. 

Паламарчук наголосив на ймовірній особистій зацікавленості керівництва правоохоронних органів.

"Однією з причин цього може бути особиста зацікавленість керівників УМВС та УСБУ у Закарпатські області, деякі з яких після подій залишаються на своїх посадах. Зокрема перший заступник начальника УСБУ Закарпатської області Гелетей та заступник начальника УМВС Русин", - конкретизував депутат.

У ТСК вважають, що головна причина збройного конфлікту - з'ясування стосунків за контрабандний контроль. 

Нагадаємо, що  удень 11 липня в Мукачеві сталася перестрілка. Конфлікт почався у спортивному клубі "Антарес", який належить місцевому надепу Михайлу Ланьо. Він стверджує, що представники "Правого сектора" звернулися до нього по допомогу у працевлаштуванні, однак почали стріляти, в МВС додають, що вони застосували гранатомети, знищили кілька міліцейських авто, поранивши кількох міліціонерів і цивільних, один з яких помер. Пізніше стрілянина відбувалася ще й біля АЗС, багатьом бійцям ПС вдалося втекти у гори.

У "Правому секторі" стверджують, що прийшли на зустріч до Ланьо домовлятися щодо припинення контрабанди, котру, за їх словами, "кришує" парламентар. 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.