Тристоронні перемовини про транзит газу відновляться у вересні

Група експертів високого рівня зустрінеться в середині вересня для обговорення питання транзиту газу через Україну після 2019 року

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович після тристоронніх переговорів у Берліні, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Це був довгий, але дуже продуктивний день (...) У нас є спільна угода, що сьогоднішня зустріч була не просто заходом, ми продовжимо восени", - сказав він.

За його словами, група експертів високого рівня зустрінеться в середині вересня.

"Ми зустрічатимемося що шість-вісім тижнів і триматимемо ситуацію на контролі", - зазначив Шефчович.

"Формування довіри під час цих переговорів дуже важливе. Сьогодні ми розпочали переговори про те, як забезпечити транзит газу через Україну в 2020 році найнадійнішим способом. Тристоронній процес - найбільш ефективний у тому, що стосується пошуку спільних рішень", - наголосив Шефчович.

У свою чергу глава Міненерго Росії Олександр Новак заявив, що українська газотранспортна система буде забезпечена нормальним завантаженням у найближчі п'ять-десять років у зв'язку з планами щодо збільшення постачання російського газу в Європу.

"Сьогодні обговорювалося питання щодо обсягів постачання. Ми бачимо, що зростає споживання в Європі, збільшуються обсяги і постачань газу через Україну, зокрема. Це пов'язано із загальним зростанням споживання газу в Європі, і за результатами 2017 року, і вже в 2018 році за результатами першого півріччя", - сказав він.

"Крім того, ми вже розуміємо на сьогодні, що в період найближчих п'яти-десяти років обсяги поставок європейським споживачам будуть ще більші, ніж у 2017-2018 роках. Може йтися про додаткові 10-15% зростання. Ці додаткові обсяги обговорювалися як одне з можливих джерел завантаження газотранспортної системи України", - зазначив Новак.

Також він заявив, що обговорювалася мирова угода "Газпрому" і "Нафтогазу" як один з варіантів, але рішень немає.

"Це один з варіантів врегулювання відносин. Жодних рішень з цього питання не прийнято. Думаю, що всі ці питання будуть обговорюватися додатково на консультаціях у жовтні", - сказав він.

За його словами, на переговорах також обговорювалося питання про припинення спроб Києва стягнути з "Газпрому" 2,6 млрд доларів до остаточного вирішення спору.

"Ми зацікавлені в такому вирішенні питання. Це б носило конструктивний характер", - додав Новак.

Нагадаємо, Україна, ЄС та Росія домовилися розробити дорожню карту для подальших зустрічей щодо обговорення транзиту російського газу територією України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна