Transparency оприлюднив список найбагатших чиновників України

Міністр оборони Степан Полторак минулоріч отримав подарунків, призів та виграшів майже на півмільйона гривень

Такі дані після проведення аналізу декларацій про доходи і майно за 2014 рік керівників найвищих органів правоохоронної системи та судової влади України озвучили на прес-конференції експерти Transparency International Україна, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Степан Полторак минулого року згідно з декларацією отримав подарунків, призів та виграшів на 464041 грн", - зазначив координатор проекту "Декларації без декорацій" Дмитро Якимчук.

Він додав, що Transparency International проаналізувала близько 250 декларацій чиновників за 2014 рік, окрему увагу приділивши аналізу близько 70 декларацій правоохоронців і суддів. "Найбагатшим з них виявився голова Державної фіскальної служби Роман Насіров - він задекларував 4,8 мільйона гривень. Його заступник Костянтин Лікарчук опинився на другому місці в рейтингу багатіїв - 2,9 мільйона гривень. У міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, судді Конституційного суду Олександра Тупицького, першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського доходи також перевалили за мільйон. Останній також лідирує в хіт-параді найбільших власників житлової площі - він задекларував 2,2 тисячі квадратних метрів житла", - сказав Якимчук.

Водночас найбільшу суму на рахунках у банку має секретар РНБО Олександр Турчинов - 11,4 мільйони, а найбільшу кількість автомобілів задекларувала дружина заступника міністра внутрішніх справ Василя Паскала - Mitsubishi Pajero, Mercedes-Benz і дві Chevrolet Niva.

За словами Якимчука, вивчення декларацій чиновників показало тотальний конфлікт інтересів між обов'язками публічних службовців та їх особистими інтересами, а також невідповідність зарплат багатьох високопосадовців їх витратам. "Арсен Аваков, маючи дохід у 1,29 мільйони грн взагалі не задекларував транспортних засобів. Також не мають на чому їздити містом ні генпрокурор Віктор Шокін із сукупним доходом у 950 тис. грн, ні голова Конституційного суду Юрій Баулін, який отримав минулого року 608 тис. грн. Натомість Олег Гладковський, перший заступник секретаря РНБО, не має квартири, зате у членів його сім'ї - цілих шість", - наголосив експерт.

Окремо він згадав про заступника голови Державної прикордонної служби Олега Бляшенка, який задекларував найменшу серед усіх високопосадовців річну зарплатню у 26152 грн, при цьому маючи дві квартири і три автомобілі.

Перевищують витрати над доходами і у першого заступника голови Державної виконавчої служби Агії Ахундової, яка у 2013 році при доході у 84 тис. грн виплатила 152 тис. грн по кредиту та 55 тис. грн на добровільне страхування.

У свою чергу голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов наголосив, що до заповнення та оприлюднення декларацій чиновники ставляться вкрай безвідповідально. "Нам довелося надсилати запити у прокуратуру, щоб деякі міністерства і державні агентства нарешті почули нас і надали декларації своїх очільників. І все одно близько третини декларацій сповнені математичних прорахунків, неузгодженостей або помилок", - сказав Марусов.

Його слова підтвердив Якимчук, який поскаржився, що Конституційний суд України взагалі відмовився надати декларації суддів, посилаючись на захист персональних даних. "На сайті вони оприлюднили лише текстові дані і ми не маємо змоги перевірити їх правдивість", - наголосив координатор проекту "Декларації без декорацій".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme