Крізь радість, сміх і сльози: Знакові фото незалежної України

Перші 30 років незалежної України виявилися насиченими буремними подіями. Україна пережила два Майдани, тимчасово втратила Крим і вже сім років обороняється від агресора. Втім, в історії країни були не тільки драми, а й курйози та переможні моменти

Журналіст стрічки новин
Крізь радість, сміх і сльози: Знакові фо…

До дня незалежності Depo.ua зібрав світлини з найбільш емоційних моментів української історії, а також подій, які стали політичними курйозами. 

Революція на граніті\

Фото: uinp.gov.ua

Революція на граніті стала однією з предвісниць незалежності. 2 жовтня 1990 року в Києві, на Площі Жовтневої революції (сьогодні – Майлан), з'явилися намети. Група студентів, здебільшого з Київських та львівських вишів, оголосила голодування и висунула Політичні вимоги. Молодь вимагала від влади відмовитися від підписання нового союзного договору, організувати перевибори до Верховно ради на багатопартійній основі, повернути українських солдатів додому, відправити у відставку голову Ради міністрів УРСР. Зрештою Верховна Рада гарантувала виконання вимог протестувальників. 

Нардепи несуть прапор

Фото: скріншот з відео

24 серпня 1991 року група народних депутатів внесла прапор України в зал пленарних засідань Верховної Ради одразу після проголошення Акту незалежності України. Через це багато експертів вважає, що відзначати День прапора варто також 24 серпня, а не напередодні. 
 

Інавгурація Кравчука

Фото: УНІАН

5 грудня 1991 року під час церемонії інавгурації Леонід Кравчук сам собі одягнув президентські клейноди. На підготовку дійства у владної верхівки було всього три дні, а в гості завітали тільки два посли – Польщі та Канади. Гімн не співали, натомість хор Верьовки виконував молитву "Боже великий єдиний, нам Україну храни!". 

 

 

Баюл перемогла

Фото: Getty Images

Оксана Баюл здобуває першу олімпійську медаль для незалежної України. Тріумф 16-річної фігуристки настав 12 лютого 1994 року за зимових олімпійських іграх у Ліллегамері. 

Кучма з свідоцтвом президента

Фото: УНІАН

Президент України Леонід Кучма демонструє своє президентське посвідчення після першої інавгурація у Києві, 10 липня 1994 р.

Кучма і Мороз підписують договір

Фото: dakiro.kr-admin.gov.ua

Голова Верховної Ради України Мороз (зліва) і Президент України Кучма після підписання Конституційного договору між Верховною Радою України і Президентом України, 8 червня 1995 року. На той момент у країні загострилося протистояння між різними гілками влади, і потрібен був закон, який врегульовує процедуру ухвалення рішень. Договір складався з 61 статті і був таким собі прабатьком української Конституції. 

Руслана перемагає на Євробаченні

Фото: Getty Images 

Руслана перемагає на 49-му конкурсі Євробачення у 2004 році з піснею "Дикі танці" з рекордними 280 балами. Телекоментатор британської студії ВВС назвав Руслану "принцесою-воїном". 

Тимошенко прикрашає щитки беркутівців квітами

Фото: УНІАН

Лідер опозиції Юлія Тимошенко встромляє квіти в щити бійців "Беркута", які охороняють підходи до будівлі Адміністрації Президента  23 листопада 2004 року. Вже другий день на Майдані збираються тисячі протестувальників – прихильників Віктора Ющенка, які виступають проти фальсифікації президентських виборів і вимагають провести переголосування. 

Людмила Янукович на Майдані

Фото: скріншот з відео

30 листопада 2004 року на "синьому" мітингу в Донецьку дружина Віктора Януковича Людмила виступила із промовою про "наколоті апельсини" й "американські валянки на Майдані".

Ющенко випускає голубів

Фото: УНІАН

Новообраний Президент України Віктор Ющенко випускає голубів на Майдані Незалежності після інавгурації в Києві 23 січня 2005 року. Позаду дружина Президента Катерина Ющенко з сином Тарасом на руках. Ющенко став першим президентом, що пройшов через стрій почесної варти. На дійстві були присутні попередні лідери держави– Кучма і Кравчук. В цілому з інавгурації зробили видовищне шоу, адже її виборював народ. 

Тимошенко прем"єрка

Фото: УНІАН

Президент України Віктор Ющенко і спікер Верховної Ради Володимир Литвин вітають нового прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко в залі засідань ВР  4 лютого 2005 року. Тимошенко обіцяла за жодних обставин не розчаровувати людей. 

Юшенко і Янукович

Фото: timer-odessa.net

На парламентських виборах 186 мандатів здобула "Партія регіонів". Віктор Янукович став прем'єром. Після тривалих перипетій "Наша Україна" увійшла в коаліцію з "Партією регіонів". Хоча об'єднання протрималося кілька місяців, чимало прибічників Віктора Ющенка сприйняли такий політичний тандем як зраду. 

Буш цілує Ющенко

Фото: "Сегодня".

Президент України Віктор Ющенко і Катерина Ющенко вранці 1 квітня 2008 року, зустріли прибулого до Києва з державним візитом президента США Джорджа Буша і Лору Буш.  Колоритне фото поцілунку пана Джорджа з пані Катериною вийшло ну дуже емоційним як для офіційної зустрічі. 

Янукович їсть насіння

Фото: скріншот з відео

Сценка, на якій Віктор Янукович щось пхає у рота, а потім пропонує це Володимиру Путіну і Дмитру Медведєву, стала загадкою для українців у 2008 році. Спершу ЗМІ майоріли заголовками, що українських лідер намагався почастувати росіян цукерками. Але згодом з'ясувалося, що Янукович на камеру лузає насіння.  

Перед Януковичем зачинилися двері

Фото: скріншот з відео

Інавгурація Віктора Януковича 25 лютого 2010 року розпочалася з конфузу - прямо перед новообраним президентом зачинилися та ледь його не вдарили двері парламенту.

Янукович ховає посвідчення

Фото: УНІАН

Після складення присяги Віктор Янукович швидко заховав посвідчення президента у кишеню.

Бійка через Харківські угоди

Фото: скріншот з відео

Бійка в Раді через Харківські угоди. 27 квітня 2010.  Кілька днів до того Янукович і на той момент президент РФ Медведєв продовжили перебування чорноморського флоту з 2017 до 2042 і Верховна Рада ратифікувала документ. Через це між "регіоналами" і опозицією виникли масштабні сутички. На знімку "регіонали" зривають прапор, якими опозиція накрила свої місця у парламенті. 

Вінок падає на Януковича

Фото: УП, УНІАН

У травні 2010 року під час покладання квітів до пам'ятника Невідомому солдату в Києві на Януковича напав вінок. 

Грібаускайте у тюремній лікарні Тимошенко

Фото: president.lt

Даля Грібаускайте у тюремній лікарні у Юлії Тимошенко у травні 2012 року. До того, як потрапити у лікарню, екс-прем'єрка голодувала 19 днів на знак протесту проти політичної ситуації у країні. 

Мільяонний мітинг на Майдані

1 грудня 2013-го на Майдан вийшов мільон. Після того, як Віктор Янукович відмовився підписувати асоціацію з ЄС, а "беркутівці" побили жорстоко побили студентів, українці вимагали відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко, прем'єра Миколи Азарова і повернення до європейського вектору розвитку. Втім, влада не дослухалась. Згодом мирне протистояння перетворилося на криваве побоїще протестувальників. 

 

Мамчур веде українських військових

Фото: скріншот з відео.

3 березня 2014 в кримському Бельбеку українські військові Севастопольської бригади тактичної авіації, виконуючи гімн України, під українським прапором на чолі з Юлієм Мамчуром без зброї підійшли строєм до воріт своєї військової частини, що була оточена "зеленими чоловічками". Попри ультиматум окупантів, які відкрили вогонь у повітря, українські військові не здригнулися.

Бої за ДАП

13 квітня 2014 року почалася антитерористична операція на Сході України. З 26 травня 2014 аж по 22 січня 2015 року тривали бої за Донецький аеропорт. Українці міцно тримали оборону. Ця історія стала символом хоробрості та незламності, а військових, що обороняли стратегічний об'єкт, стали називати кіборгами. Фраза "Вони витримали – не витримав бетон!" стала крилатою. 

Військовий знепритомнів під час інавгурації Порошенка

Фото: УНІАН

Один із військових почесної варти знепритомнів під час інавгурації Петра Порошенко, 7 червня 2014 року. Хлопця швидко підхопила охорона і вивела з заходу. 

Інавгурація Порошенка

Фото: УНІАН

Новообраний президент України Петро Порошенко тримає один з офіційних символів глави держави - Печатку - на урочистому засіданні Верховної Ради України. 

Бійці потрапили в оточення під Іловайськом

Фото UKRINFORM

26 серпня 2014 року, підрозділи батальйонів "Донбас", "Дніпро", "Світязь", "Херсон", "Миротворець", а також зведена рота 93-ї і 17-ї бригад Збройних сил Україн потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. 27 серпня терористи так званої "ДНР" повідомили, що повністю взяли Іловайськ під свій контроль. У ті дні вперше великими силами на Донбас увійшли регулярні частини російської армії. Ті події, в яких українські військові зазнали найбільших за історію АТО втрат, тепер називають "Іловайським котлом". За весь період Іловайської операції – з 7 по 31 серпня –українська сторона втратила 366 осіб людей. 

На репетиції параду до Дня незалежності у 2015 році лейтенант 28-ї бригади ВСУ Олексій Литовченко вийшов привітати побратимів. Чоловік не знав, що його сфотографують, а світлина стане відомою у всій країні і привертатиме увагу до проблем людей, що отримали інвалідність під час бойових дій. 

Яценюк і Барна

Фото: скріншот з відео

Мабуть, чи не найкурйозніший момент в історії української політики стався 11 грудня 2015 року. Коли прем'єр Арсеній Яценюк звітував з трибуни парламенту, нардеп від БПП Олег Барна вхопив його між ногами і почав тягнути геть. Колориту ситуації додавав букет троянд в руках Яценюка. 

Джамала перемагає на Євробаченні

Фото: Getty Images

Джамала перемогла на Євробаченні у 2016 році зі знаковою піснею "1944" про депортацію кримських татар у сталінські часи. При цьому Кремль організував проти Джамали потужну кампанію, наполягаючи, що пісня політична, і, за правилами, не може брати участь у конкурсі. На щастя, цей бій рашисти програли. 

Савченко повертається в Україну

Фото: УНІАН

Надія Савченко повертається в Україну у травні 2016 року. Військова льотчиця два роки провела у російській в'язниці, з яких 83 дні голодувала. 

Живий ланцюг на День соборності

Фото: УНІАН

22 січня 2019 року українці провели акцію "Живий ланцюг Соборності" на мосту Патона в Києві з нагоди 100-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Українці символічно вишукувалися через Дніпро, об'єднавши два береги України. 

Томос для України

Фото: УНІАН

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та президент України Петро Порошенко урочисто внесли до Софійського собору Томос про надання автокефалії Православній церкві України у 2019 році. 

Дебати Порошенка і Зеленського

Фото: УНІАН

Головні дебати Президента України Петра Порошенко з кандидатом у президенти Володимиром Зеленським щодо президентських виборів на стадіоні "Олімпійський" у Києві чекали навіть ті, хто геть байдужий до політики. Протистояння обросло жартами і мемами – від порошенківського "Стадіон – так стадіон" до реалізації ідеї Зеленського здавати аналізи перед словесним поєдинком. 

Інавгурація Зеленського

Фото: УНІАН

Новообраний Президент України Володимир Зеленський тримає один з офіційних символів глави держави - Булаву - на урочистому засіданні Верховної Ради України в Києві 20 травня 2019 року. 

Сенцов виходить з літака

Фото: УНІАН

7 вересня 2019 року в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак з 35-тьма політв'язнями, яких вдалося визволити з російського полону. 24 моряки, яких захопила Росія у Керченській протоці та 11 засуджених: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов повернулися на Батьківщину. 

Дівчинка на параді

Фото: EPA

Знімок з минулорічної Ходи ветеранів, на якому поруч з бійцями крокує завзяте дівчисько у святковій сукні. облетів численні ЗМІ та сторінки у соцмережах. З'ясувалося, що дівчинку звати Ганнуся, і вона – донька кіборга, гранатометника 90 окремого аеромобільного батальйону Руслана Боровика. Маленькій пані – 2,5 рочки і вона супроводжує тата всюди, де тільки вдається.

Зеленський вакцинується

Фото: Ukrainian Presidential Press Service

Зеленський зробив щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca 2 березня 2021 року. Потім українці дивувалися, навіщо президент роздягнувся на камери і продемонстрував підкачаний торс,  якщо достатньо було просто оголити руку. 

Бійці і діти

Фото: УНІАН

Під час репетиції параду один з військових вирішив поговорити з маленькими українцями. Очевидно, хлопчик у захваті від розмови і від того, що присутній на урочистому дійстві. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme