Топ-5 популістів травня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів травня

Топ-5 популістів травня…

Після того, як нова владна команда вступила у свої повноваження, виявилося, що її представники фонтанують популістськими ідеями куди більше, аніж політики старі. Тому травнева топ-п’ятірка – повністю зелена. Утім, у червні в активну фазу увійде передвиборча кампанія, і старі політики мають всі шанси повернути собі втрачені позиції.

Руслан Стефанчук, представник президента у Верховній Раді

Стефанчук потрапляв у номінацію двічі. Уперше за те, що образився на депутатів і заявив: Зеленський не вноситиме до парламенту свої законопроекти. Як бачимо, законопроекти вносяться, обговорюються, так що співпраця на якомусь рівні триває. А це означає, що від популізму ображених у Зеленського відмовилися.

Вдруге Стефанчук номінувався за те, що відкрив очі виборцям нового президента: він не може сьогодні ж винести комусь вирок. Цікаво, спитали "Антипопулісти", де у повноваженнях президента написано, що він взагалі виносить вироки? А ще констатували: дуже добре, що в команді Зеленського згадали про процедуру і про КПК. Під час виборів, на жаль, про ці "деталі", дотримання яких є обов’язковим при розслідуванні справ і при їх розгляді в суді, виборцям сказати чомусь забули.

Стефанчук також заявив про необхідність перезапуску судових органів, органів досудового слідства, органів виконання покарань. З цього приводу "Антипопулісти" зауважили: якщо знову перезапускати те, що перезапустив Порошенко, тоді це затягнеться на роки. І весь цей час корупціонери можуть спати спокійно.

Олександр Данилюк, секретар РНБОУ

Пан Данилюк сказав, що за часів Порошенка Радбез займався лише закриттям телеканалів. А от зараз РНБО шукатиме рішення, яке дозволить не втратити транзит газу через територію України, вирішуватиме проблеми у фінансовій сфері і так далі

Коли слухаєш або читаєш заяви членів Зе-команди, наголосили укладачі рейтингу, складається враження, що ці люди 5 років жили в іншому світі, дивилися інші новини, одним словом, тільки зараз виходять із віртуального простору. Бо РНБО за президентства Порошенка займалася не лише закриттям каналів (до речі, жоден так і не закрили) і обмеженням доступу до російських соцмереж, а й встановлювала і розширяла санкції проти країни-агресора, займалася проблемами у фінансовій сфері, зокрема, у квітні Порошенко збирав засідання Радбезу у зв’язку з рішенням суду по "Приватбанку" на користь Ігоря Коломойського, старшого політичного партнера тоді ще Зе-кандидата. Розглядалися і питання транзиту газу, причому неодноразово. Однак у Зе-команді вперто підтримують міф, що до їх приходу до влади нічого не робилося, а ось тепер процес піде.

Дмитро Разумков, голова партії "Слуга народу"

Пану Разумкову випало складне завдання – зібрати до складу "Слуги народу" підходящих людей. Він поскаржився: серед мажоритарників чимало політичних хамелеонів, які після президентських виборів позеленіли, але з партією Зеленського вони ніяк не пов’язані.

Дійсно, погодилися укладачі рейтингу, діячів, які служитимуть кому завгодно, аби лишатися при владі, у нас вистачає. Та, здається, пан Разумков поспішає, популістично обіцяючи, що подібних фігур у партії не буде: після оприлюднення списків "Слуги народу" та кандидатів цієї політсили на округах побачимо, скільки там опиниться різних колишніх. Бо коли такі особи є на центральному рівні, приміром, той таки секретар РНБО Олександр Данилюк, що мав посаду і при Януковичу, і при Порошенку, то чому б їм не йти у депутати зі "Слугою народу".

Кирило Тимошенко, заступник голови Адміністрації президента

Архіважлива для суспільства тема – переїзд Адміністрації президента з Банкової. Пан Тимошенко пообіцяв, що канцелярія переїде вже цього року.

"Ну, жив Янукович у Межигір’ї, і чим це йому помогло?", запитали укладачі рейтингу. І нагадали, що переїзд Адміністрації президента в інше місце - дуже дороге задоволення. Колишній заступник глави АП Дмитро Шимків оцінював цей прожект у десятки мільйонів доларів. Бюджетних, тобто, наших із вами. Проте в оточенні Зеленського і далі вперто просувають цю тему. Ніби перебування канцелярії в іншому місці щось глобально змінить в якості президентських законопроектів та указів.

Єдине, припустили "Антипопулісти",  винесення Адміністрації з центру столиці, а, може, і взагалі за межі Києва, дасть змогу проводити таємні зустрічі. Бо журналісти постійно ловили на Банковій впливових людей, які заходили на вогник до попередників Зеленського, і надавали цьому розголос. Після зміни дислокації АП подібні зустрічі можна буде приховати.

Олександр Корнієнко, керівник виборчого штабу "Слуги народу"

Пан Корнієнко фактично визнав, що команду партії Зеленського на вибори ліпитимуть нашвидкуруч. "Ми запускаємо процес відбору", - заявив він. Тобто, наразі людей ще нема. Але на відібраних кадрів чекає постпраймеріз - відкрита можливість коментувати кожного кандидата.

По-перше, відреагували "Антипопулісти", у штабі "Слуги народу" фактично визнали, що жодної ідеології у їх партії немає. Збиратимуть до купи людей, які до цього часу могли навіть не знати один одного. Буде такий собі великий мішок з "котами". По-друге, якби Зеленський не розпускав Раду, у нього і в його оточення було б достатньо часу, щоб зібрати дійсно фахову команду для законотворчої роботи, а не сколочувати її нашвидкуруч. І, по-третє, "постпраймеріз", очевидно, це такий собі різновид внутрішньовидової боротьби, коли щасливчики стануть жертвами інформаційних атак з боку лузерів. Відкривається просто величезне поле для діяльності новітніх павликів морозових. Що ж, виборці залюбки почитають про підноготну майбутніх "слуг народу", зауважили укладачі рейтингу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme