Топ-5 популістів квітня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів квітня

Топ-5 популістів квітня…

21 квітня українці у другому турі президентських виборів обрали собі нового президента. Однак після цієї дати популісти нікуди не зникли. Вони були, є і залишаються. Хіба дещо перефарбувалися під нові політичні обставини.

Олег Тягнибок, лідер ВО "Свобода"

"Антипопулісти" досить високо оцінили популізм очільника націоналістів, котрий, як відомо, в президенти не балотувався, а відправив замість себе Руслана Кошулинського. Справа в тому, що пан Тягнибок проголосив: його партія тепер в опозиції до Зеленського. Наче раніше не була в опозиції до Порошенка.

Існує версія, зауважували "Антипопулісти", що коли у другий тур вийшли Зеленський і Порошенко, який суттєво відстав від лідера, націоналісти вирішили: президентство Зе дає їм нагоду потрапити до парламенту, мобілізуючи електорат проти космополітичної владної команди. Тому ніхто з очільників "Свободи" публічно не підтримував Порошенка. А якщо не підтримували цього кандидата, значить сприяли перемозі іншого. Аби потім заявити, що вони в опозиції до нього.

Так, ніби "свободівці" не були в опозиції до Порошенка. Тільки до нього бути в опозиції було незручно - він не йшов на поступки Москві, посилював обороноздатність країни, сприяв отриманню Томосу і посиленню статусу української мови, а Зеленський, як сподіваються націоналісти, відійде від цих принципів. У цьому, власне, і є лукавий політичний розрахунок, зазначали "Антипопулісти".

Ігор Смешко, колишній кандидат в президенти України

Пан Смешко, який посів шосте місце на виборах, став сюрпризом нинішньої передвиборчої кампанії. Однак номінований він був, звісно ж, не за цей успіх, а за звинувачення на адресу Петра Порошенка (мовляв, той не виправдав надії мільйонів українців), радником якого Смешко працював ще до січня 2019 року. Тим самим, зауважили "Антипопулісти", колишній голова СБУ фактично визнав, що невідомо чим займався на посаді радника президента з 7 жовтня 2014 року до 14 січня 2019 року. 

Як відомо, короля робить свита – радники, міністри і тому подібні важливі ланки системи влади. То ж коли Смешко каже, що Порошенко щось там не виправдав і при цьому навіть не натякає на свою провину в цьому як радника, то виглядає це фальшиво, зауважили укладачі рейтингу. І нагадали: рапорт про звільнення з посади Смешко написав лише 11 січня цього року, коли зібрався в президенти. Що заважало правдорубу піти у відставку раніше, якщо цей керівник держави його не влаштовує – питання риторичне.

Леонід Кравчук, перший президент України

Леонід Макарович під час минулих виборів активно підтримував Юлію Тимошенко. Зараз він вже роздає поради Володимиру Зеленському. Причому поради ці схожі на підштовхування новообраного глави держави до політичного самогубства. Так, у коментарі РІА Новости Крим Кравчук заявив, що Зеленському необхідно налагоджувати відносини з жителями анексованого півострова і знімати всі блокади. 

Якщо йти за його "дороговказами", зазначили укладачі рейтингу, то з РФ будуть зняті санкції. Навіщо цивілізованому світу тиснути на Росію через анексію нею Кримського півострова, якщо українці самі йдуть на поступки країні-агресору?

При цьому "Антипопулісти" звернули увагу на інший бік порад Кравчука: популістські заяви про "налагодження відносин із жителями Криму" можуть бути спрямовані проти Зеленського. Не секрет, що частина його виборців думає так само, як Кравчук. Але сам новобраний президент, принаймні це можна зрозуміти з того, що він особисто озвучував, так не думає. Ця частина виборців начитається порад Кравчука і почне вимагати від Зеленського знімати блокаду з Криму, потім йти на перемовини з ватажками сепаратистів з ОРДЛО.

Не важко здогадатися, що це закінчиться для президента політичним самогубством. "Може, до цього його і підштовхують такі ось порадники?", припустили "Антипопулісти".

Андрій Герус, радник президента Зеленського

Він був номінований за те, що через "Фейсбук" закликав ймовірних "кришувальників" корупційного бізнесу з СБУ добровільно здатися в НАБУ.

У зв’язку з цим "Антипопулісти" зазначили: якщо новообраний президент планує жорстко наводити порядок на ринку енергетики, то хай про це скаже сам, а не через Геруса, у якого наразі немає жодного офіційного статусу.

А, по-друге, наголосили укладачі рейтингу, якщо у пана Геруса є докази і він знає імена вугільних крутеликів, яким справді, а не задля піару чи війни одних груп впливу з іншими групами впливу за енергетичні ресурси, можна сміливо виносити підозри, то про це треба не у "Фейсбук" писати, а в НАБУ. А то виходить як у грі у піжмурки: "раз, два, три, чотири, п’ять, я іду шукати, хто не заховався, я не винуватий".

Володимир Парасюк, народний депутат

"Сотник Володя" потрапив до топ-п’ятірки через те, що вважає себе ефективним керівником Львівщини. Так він відреагував на чутки про своє можливе призначення керувати найпатріотичнішим регіоном країни.

Таке кадрове призначення скидалося б радше на жарт, або помсту команди Зеленського жителям Львівщини за підтримку Порошенка, зауважували "Антипопулісти". І додавали: обидва варіанти виглядають не дуже реалістичними, враховуючи, що новому президенту варто показувати результат, а не створювати осередок конфлікту в регіоні, де його і так не підтримують.

У зв’язку з цим укладачі рейтингу нагадали, що Парасюк за час перебування у парламенті прославився не стільки законодавчим доробком (хоча він у нього і є), а бійками і скандалами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme