Топ-5 популістів серпня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів серпня

Топ-5 популістів серпня…

Говорили, балакали сіла та й… хтось заплакав, а хтось ледь не луснув від сміху. Бо у серпні популісти не так щось обіцяли, як публічно забували про свої обіцянки.

Давид Арахамія, голова фракції "Слуга народу"

Минулого місяця цей "слуга" також потрапив до топової п’ятірки, але був у ній третім. У серпні Арахамія серед номінантів опинився поза конкурсом. Та ще й в останній день місяця. В ефірі телеканалу ZIK він розкрив секрет: з його слів, Зоряна Скалецька, яку призначили очолювати МОЗ, мала стати заступницею міністра, а в головне крісло повинен був сісти нардеп Михайло Радуцький. Тому потрібно три місяця, аби втрясти свої бізнес-справи. Втрясе – і стане міністром, а Скалецька стане його заступницею.

На це "Антипопулісти" нагадали, що Зеленський і його команда прийшли до влади у тому числі на критиці медичної реформи Супрун. І ось вони отримали всю повноту влади – беріть, реформуйте, переробляйте на свій лад, несіть відповідальність. А виявляється, що пані Зоряна Скалецька прийшла до МОЗ не реформи робити, а погріти крісло для пана Радуцького! Просто чудо-кадри і чудо-спікери, зробили висновок укладачі рейтингу.

Юрій Костюк, заступник голови Офісу президента

Пан Костюк вважає, що з українцями Донбасу треба комунікувати російською. В інтерв’ю "Громадському" він пояснив, навіщо Україні аналог Russia today: "Ми повинні просто тут зрозуміти, що той порядок, який був запропонований, є в чомусь неактуальним. І якщо ми дійсно хочемо комунікувати якось там, то це повинен бути російськомовний контент".

Правильно кажуть мудрі: де багато галасу, там чийсь грошовий інтерес. За останні 5 років в Україні державними мужами не піднімалася тема статусу російської мови чи якихось преференцій для неї в телевізійних ефірах, і жодних непорозумінь на мовному ґрунті у суспільстві не виникало. То навіщо ж це робиться нині?

На думку "Антипопулістів", причин може бути дві. Перша - окремі люди з оточення президента шукають привід, аби сісти на кошти, які виділятимуть під російськомовний канал. Друга - протягом президентської каденції Зеленського уникнути виконання закону про мовні квоти в ефірі. Під виглядом "боротьби за уми українців" з ОРДЛО.

Дмитро Разумков, віднедавна голова ВР

Разумков як один із ключових спікерів Зе-команди, часто опиняється серед номінантів. Цього разу його номінували за наступні слова: позиція екс-глави МЗС Павла Клімкіна призвела до того, що Україна не змогла повернути моряків із російського полону.

Це з тієї ж опери, що українська влада здала Крим і українська влада винна в окупації Росією Донбасу, зробили висновок укладачі рейтингу. Такі пропутінські мантри ми чули 5 років поспіль. У всьому винна стара влада, "зробимо їх разом"…

Вибори закінчилися, наголосили "Антипопулісти", "Слуга народу", Зе-команда мають всю повноту влади в країні. І повинні шукати можливості звільнити моряків із полону і закінчити війну. А не тицяти пальцями у попередників.

Айварас Абромавічус, директор "Укроборонпрому"

Абромавічус поскаржився, що йде демонізація роботи оборонного держконцерну. У цьому зв’язку "Антипопулісти" згадали президентську передвиборчу кампанію, коли ледь не всі кандидати робили акцент на шаленій корупції в оборонній сфері. Що не лише сприяло падінню рейтингу Порошенка, але й негативним чином відобразилося на іміджі державного концерну. І ось тепер, коли влада змінилася, виявилося, що хтось і далі створює негативне враження про роботу "Укроборонпрому" і демонізує його.  

Цікаво, а хто ж ці нехороші люди? "Антипопулісти" порадили Абромавічусу, аби той не виглядав популістом, назвати їх прізвища, чи попросити зробити це відповідні органи. Бо тема схем в оборонці після виборів вийшла з моди, а хтось за інерцією на ній заробляє.

Анна Коваленко, депутат "Слуги народу"

Номінували її за конформізм. Спочатку в ефірі одного з каналів Коваленко сказала, що хоче вистрелити в ногу двом колегам по фракції Максиму Бужанському та Олександру Дубінському, а вже через деякий час – що ці слова вирвані з контексту.

Коли в одному місці кажеш про бажання "вистрелити в ногу" двом не симпатичним тобі і певній частині суспільства колегам, а в іншому, що фразу вирвали з контексту – це популізм. Ознакою якого, вказали "Антипопулісти", є зміна риторики залежно від аудиторії, часу та ситуації – головне, сподобатися публіці. Або партійному начальству.

Тому укладачі рейтингу радять молодій депутатці не починати політичну кар’єру з того, чим грішили "старі політики", які винними у своїй язикатості робили "вирваний контекст".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme