Топ-5 популістів липня

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів липня
 

Топ-5 популістів липня…

Дочасні парламентські вибори відбувалися під гаслом "за все хороше і проти всього поганого". Декому, як ми вже знаємо, це принесло неймовірно високий результат. "Антипопулісти" у цьому вирі популізму виокремили п’ятірку тих, кому вдалося перевершити своїх колег по цеху популістів.

Кирило Тимошенко, заступник голови Офісу президента

"Завжди буде якийсь відсоток тих, хто проти того чи іншого рішення. Але ми хочемо, щоб ця дискусія не виходила назовні, вона повинна бути всередині команди", - заявив він.

"Антипопулісти" ще до славнозвісного монологу пана Потураєва про Зе-депутатів, зазначали: вже з перших реплік окремих членів цієї команди на адресу інших членів цієї ж команди вимальовується приблизна схема поведінки "слуг" у парламенті: рішення прийматимуться в Офісі президента, через голову фракції та особливо наближених до Офісу їх спускатимуть до депутатів, які, звісно, можуть мати право на дискусію, але не на негативне голосування.

А зі слів цього пана випливає, що новообрані "слуги" ще й не зможуть спілкуватися з пресою, аби не бовкнули зайвого. Отож, зауважили укладачі рейтингу, можна робити ставки на те, кого у фракції першим покарають за довго язика.

Дмитро Разумков, голова парії "Слуга народу"

Номінували його за обіцянку через референдум відбирати мандати у депутатів-прогульників. "Не прийшли на 30% засідань - втрачаєте мандат", - заявив він.

Підстави для позбавлення народного депутата мандату прописані у статті 81 Конституції України. Про якісь референдуми і прогульників там ні слова, наголосили "Антипопулісти". І пояснили спеціально для виборців "зелених": будь-які закони мають відповідати нормам Конституції, якщо ці норми не подобаються, то до Основного Закону вносяться зміни за відповідною процедурою. В кінці якої має бути голосування конституційної більшості – не менше 300 голосів. У "Слуги народу" конституційної більшості немає. І не буде, навіть якщо їм підспівуватиме "Голос".

То ж для внесення будь-яких змін до Конституції Разумкову і компанії доведеться домовлятися з іншими силами парламенту. А за такий популістський абсурд, як референдум про прогульників, домовитися буде майже неможливо.

Давид Арахамія, обраний депутатом від "Слуги народу"

Цей вже майже нардеп закликав розганяти чиновників по "беспрєдєлу". "Треба розуміти настрої електорату, люди вже запарилися чекати, коли будуть зміни, вони розуміють, що треба розганяти цих людей, і розганяти по "беспрєдєлу". От президент і вимушений реагувати", - прокоментував він скандальну історію, яка сталася під час візиту Зеленського до Борисполя.

Подібна популістська заява точно сподобалася частині виборців, зауважили укладачі рейтингу, але пан Арахамія – не хлопець з вуркаганського кварталу, а народний депутат від "Слуги народу". Кожне сказане ним слово в прямому ефірі характеризує не так його, як всю президентську команду. І зі сказаного Арахамією, випливає, що ця команда діятиме по "беспрєдєлу". Але чи для цього її обирали, запитали "Антипопулісти".

Борис Філатов, мер Дніпра

"Органи місцевого самоврядування мають скласти екзамен на відповідність. Це можливо зробити єдиним способом – необхідно перезавантажити систему невідкладно, провести дострокові місцеві вибори", - заявив він.

По-перше, зазначили "Антипопулісти", в оточенні Зеленського і без Філатова збираються перезавантажити місцеві ради. Єдина проблема – знайти для цього хоч якийсь фіговий листочок. По-друге, судячи з результатів виборів по мажоритарних округах, у Зе-команди бажання перезавантажити місцеві ради зросло і без ініціатив Філатова. По-третє, перевибори мера і міськради Дніпра за підтримки центральної влади піде тільки на користь Філатову, бо у підсумку він може отримати абсолютно слухняний склад міської ради. От, власне, і все пояснення цієї заяви. Інше – від лукавого, констатували укладачі рейтингу.

Михайло Радуцький, обраний депутатом від "Слуги народу"

Радуцького називають ймовірним наступником Уляни Супрун на посаді очільника МОЗ, тому чути з його вуст, що ніхто вже не планує ламати медреформу, критика якої була одним із головних елементів піар-кампанії Зеленського та його партії на двох поспіль виборах, дуже дивно. Виходить, коли владу взято, то не така та реформа й погана, як розповідали виборцям.
Це черговий приклад того, як за допомогою популізму можна вибори виграти, а потім дещо підкорегувати попередній популізм в нових умовах. У виборця все одно пам'ять коротка, зауважили "Антипопулісти".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme