Топ-5 популістів листопада

"Антипопулісти" склали рейтинг головних популістів листопада

Топ-5 популістів листопада…

Минулий місяць був насичений різними популістськими заявами. І не лише можновладців, а й опозиціонерів. Новоявлених.

Олексій Оржель, міністр енергетики та захисту навколишнього середовища 

Він був номінований за те, що взявся пояснювати зиск від прямих поставок газу з Росії. Звідти, нагадаємо, ми не отримуємо газ вже чотири роки. І ось при владі "нові обличчя", які затягли стару пісню про зниження цін завдяки прямим поставкам російського газу.

Таке зниження, наголосили  "Антипопулісти", можливе лише за двох умов: в обмін на капітуляцію, або ж в обмін на появу корупційної прокладки між "Газпромом" і "Нафтогазом", на якій наживатимуться можновладці з обох боків. Так у нас в історії вже було, то ж нічого нового не буде. І те, що каже пан Оржель, – вкрай небезпечний популізм, бо банальний зговір із країною-агресором намагаються прикрити нужденними.

Укладачі рейтингу нагадали: дуже схожа риторика була в часи Януковича, коли урядовці і "регіонали" співали дифірамби Харківським угодам. Тоді в обмін на продовження базування російського чорноморського флоту в Криму до 2042 року, Україна отримала знижку на газ на 30%. А весною 2014 року Росія анексувала Крим і в односторонньому порядку денонсувала цю угоду. Ходимо по тих самих граблях?

Юлія Тимошенко, лідерка "Батьківщини"

Юлія Володимирівна перейшла в опозицію до чергового президента. Все тече, все змінюється, проте незмінною залишається вічна опозиційність Тимошенко.

"Антипопулісти" зауважили, що лідерка "Батьківщини" вдавала ледь не найкращого друга Зеленського, якому її партія завжди підставить плече. І вона голосувала разом зі "Слугами". Однак навряд чи хтось сумнівався в тому, що це лише тимчасовий маневр. Тому нічого дивного в рішенні Тимошенко нема. Просто трапилася гарна нагода на популізмі проти продажу землі підняти свій рейтинг.

Давид Арахамія, голова фракції "Слуга народу"

Арахамія "прописався" у рейтингах "Антипопулістів". Та хіба це їх вина, якщо цей депутат регулярно фонтанує різними заявами. Які іноді на голову не налазять.

У листопаді він був номінований двічі. Вперше за пропозицію відправляти депутатів-кнопкодавів у трудові табори. Після цих слів укладачі рейтингу згадали досвід Північної Кореї – єдиної країни у світі, де зберігаються трудові табори.

Удруге Арахамія номінувався за обіцянку "трахнути як слід" тих, хто дзвонить з Києва і дає вказівки чиновникам у регіонах. З цього приводу "Антипопулісти" зазначили: у "Слуг народу" дві біди: перша – її представники уявили себе такими собі божками, які можуть "трахнути" по дзвінку, без суду і слідства, а друга - вони не можуть як слід "трахнути" навіть членів своєї фракції. Які постійно стають фігурантами гучних скандалів.

Ольга Василевська-Смаглюк, депутат "Слуги народу"

Спочатку, коментуючи сумнівні висловлювання нардепа Федини та її подруги, волонтерки Звіробій, вона в ефірі "плюсів" заявила, що треба "приглушити" свободу слова, а наступного дня у пості в "Фейсбук" написала, що її репліку вирвали з контексту.

По-перше, прокоментували її допис "Антипопулісти", Василевська-Смаглюк не перша і не остання представниця влади, яка каже про "вирвані з контексту репліки". Тому укладачі рейтингу рекомендували цим діячам навчитися чеканити кожне слово, яке вони кажуть в ефірі, аби не викручуватися постфактум.

По-друге, своєю реплікою, навколо якої здійнявся гучний скандал, депутатка підштовхнула противників влади згадати про антипорошенківські програми на каналі Коломойського "1+1", де донедавна працювала ця пані. І тоді вона не пропонувала "приглушити" свободу слова. А, по-третє, справа проти Федини і Звіробій – це ніщо інше, як прояв запопадливості силовиків. Розумна влада шукає друзів, нерозумна – плодить ворогів, нагадали давню мудрість "Антипопулісти".

Юлія Мендель, прес-секретар президента

Пані Мендель заявила, що її заплюють за згадку свого шефа Андрія Богдана. І що той – професіонал, як для людей, котрі входять у політику не з політики.

Сказати, що тебе заплюють за публічну згадку шефа – це, звичайно, вищий рівень корпоративної культури, жартома зауважили укладачі рейтингу. При цьому додали: згадка ця, м’яко кажучи, така собі. Адже Богдан двічі балотувався до Верховної Ради. Депутатом не ставав, але ж у політиці був. А ще він був заступником міністра юстиції Миколи Оніщука, заступником міністра Кабінету міністрів в уряді Азарова – урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. За що потрапив під дію закону про люстрацію. А те, що Богдан став главою ОП "не з політики", а з адвокатури в Коломойського, так хіба той поза політикою, засумнівалися "Антипопулісти".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme