Тіла загиблих в авіатрощі літака МАУ не були розмінною монетою у переговорах, – Пристайко

Позиція України у переговорах з Іраном щодо розслідування і притягнення до відповідальності за збиття літака української авіакомпанії МАУ не буде послаблена після повернення на батьківщину тіл українців, що загинули в авіакатастрофі
 

Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, передає Depo.ua.

"Тіла наших загиблих не були розмінною монетою у питанні жорсткості переговорів. Ми завжди знали, що тіла повернуть, це не було якимось предметом торгу. Питання було тільки у швидкості ідентифікації", – сказав міністр.

Він відзначив, що українська команда спрацювала максимально швидко у питанні ідентифікації тіл загиблих.

"Те, як швидко вдалося зібрати зразки ДНК, включаючи ту людину, яка знаходилася в окупованому Луганську. Можете уявити, як була скоординована команда і як швидко вона працювала", – зазначив Пристайко.

Він наголосив, що переговорна позиція України "залишається твердою і незмінною".

Міністр також нагадав, що Офіс генпрокурора уже звернувся з запитом до Ірану про спільне розслідування кримінальної справи.

"В Україні, як ви знаєте, ця справа уже порушена. І зараз зокрема ми будемо вимагати створення групи і спільно працювати в Ірані по збору матеріалів, по доступу до всіх джерел інформації", – сказав Пристайко.

Нагадаємо, 19 січня в Україні прощалися з жертвами збитого в Ірані Boeing.

Відомо також, що в Ірані ідентифікували тіла 169 жертв.

Довідка: 8 січня після вильоту з тегеранського аеропорту імені імама Хомейні зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України". Тоді ж з'явилася версія, що літак могли збити ракетою.

На борту літака перебували 176 осіб, всі вони загинули. Серед них – 11 українців, зокрема, пасажири Ольга Кобюк і Олена Малахова, а також дев'ятеро членів екіпажу: пілоти Олексій Наумкін, Володимир Гапоненко і Сергій Хоменко, бортпровідники Катерина Статнік, Ігор Матьков, Марія Микитюк, Денис Лихно, Валерія Овчарук, Юлія Сологуб. 

Пасажирами авіалайнера також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН і Великої Британії.

11 січня Іран визнав, що пасажирський авіалайнер був випадково збитий військовими.

14 січня представник судової влади Ірану Голямхосейн Есмаїлі заявив, що заарештовано декілька людей, причетних до авіакатастрофи українського літака МАУ під Тегераном.

16 січня стало відомо, що завершилася ідентифікація тіл загиблих українців – експерти МВС отримали ДНК-профілі останків всіх 11-ти осіб.

 

Читайте також: Іран збив український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme