Тему про зовнішнє управління Україною вигідно качати проросійським силам, – політолог Вадим Денисенко

Політолог Вадим Денисенко вважає, що першим завданням проросійських політичних сил є прийти, так чи інакше, до влади

Тему про зовнішнє управління Україною ви…

Про це він розповів в інтерв'ю "Діловій столиці", інформує Depo.ua.

"Хто "качає" тему про "зовнішнє управління" і для чого це робиться? Цю тему "качають" проросійські політичні сили або близькі до російських політичні сили, у яких є певні політичні завдання", – наголосив Денисенко.

Друге, за його словами, – витіснити на периферію політики будь-які проукраїнські – не проамериканські, не проєвропейські – а саме українські політичні сили і максимально маргіналізувати їх. Але є і чисто економічний аспект: ключова мета, безумовно, заробляння грошей. Так само, як це було в 2011, 2012, 2013 роках. Так, як зрештою, це відбувалося і в 1991 році.

Також Денисенко уточнив що слід розуміти під "зовнішнім управлінням".

"Коли озвучується теза про "зовнішнє управління" без конкретики, без прив'язки до політичної ситуації в конкретній країні, це розмови ні про що, про середню температуру по палаті. Наприклад, є країна Венесуела, яка знаходиться під зовнішнім управлінням. І країна Білорусь, яка теж знаходиться під зовнішнім управлінням. І є та ж Сирія – там теж зовнішнє управління. Але все це три різні моделі зовнішнього управління. Ці моделі, звісно, мають певні спільні риси, але вони дуже відрізняються одна від одної за суттю політичних процесів, які там відбуваються", – пояснив політолог.

"І якщо ми говоримо про Україну, то насправді ми можемо стверджувати, що ми були під повним зовнішнім управлінням, напевно, лише раз в нашій новітній історії – наприкінці 2013 і на початку 2014 років, коли Янукович де-факто здав усі можливі важелі управління державою росіянам. Коли фактично всі спецслужби, вся верхівка державного апарату так чи інакше працювала за прямими чи майже прямими вказівками із Російської Федерації", – уточнив він.

"Чи є така модель на сьогодні в Україні, як про це заявляють певні політичні сили? Ні, безумовно немає. Ми знаходимось в абсолютно іншій ситуації, і те, наскільки ми є незалежними в ухваленні тих чи інших рішень, залежить в першу чергу від нас самих", – наголосив Вадим Денисенко.

Нагадаємо, 28 серпня Вадим Денисенко заявив, що звільнення Ситника з посади директора НАБУ не вплине на боротьбу з корупцією, тому що він з нею просто не боровся.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme