Технології здорового довголіття: рецепти життя 100+ років

Здорове, довге та щасливе життя – неприхована мрія кожного, яку, здається, на фоні сучасних світових подій складно реалізувати. Втім науковці запевняють, що це цілком можливо

Журналіст відділу новин
Технології здорового довголіття: рецепти…

 

Джеймс Ерліх, Засновник ReGen Villages Holding, Стенфордський університет
 

Сила такого майбутнього — не у футуристичних прогресивних містах, а у невеликих самодостатніх поселеннях, які здатні самостійно вирощувати чисті продукти, виробляти продукцію, переробляти її екологічно чистим шляхом, таким чином зменшуючи до мінімуму негативний вплив на якість та тривалість життя.

 

Здоров’я починається вдома

 

Прогнози ООН свідчать: чисельність населення Землі зростатиме й надалі. Та окрім цього, в нинішніх умовах відбиток негативного впливу глобального потепління, продовольча криза і брак ресурсів можуть активно зростати. В таких умовах нам потрібні нові рішення.

 

У Стенфордському університеті існує спін-офф ініціатива ReGen Villages — здоров’я починається вдома. Це рішення, яке дозволить компенсувати небезпечні наслідки проживання людини. Міста досить крихкі у плані інфраструктури. Наприклад, через якісь технічні причини продовольство не завезли в окремий район, чи місто загалом, а попередні запаси вичерпались. Це позначається на якості життя, настроях мешканців.

 

Нові поселення ReGen Villages виключають подібний розвиток подій, адже від початку є самодостатніми. Вони містять природний світ, де є органічне землеробство, а тому є і багато джерел білка для здорового раціону. В них також є біодинамічне сільське господарство, де контролюються умови виробництва продуктів, що відбувається практично цілий рік.

 

Крім цього можна використовувати машинне навчання, щоби потім подібні самодостатні спільноти їх використовували. Це те, що нам потрібно, щоб виживати та процвітати.

 

Сторічний ювілей у компанії однолітків

 

По всьому світу існують здорові спільноти, так звані "блакитні зони", де люди живуть сто років і більше. У них немає потреби звертатися до лікарів аби завдяки пігулкам намагатися протидіяти хворобам, поширення яких відбувається внаслідок стрімкого, а подекуди й неконтрольованого розвитку світу. Моє п'ятнадцятирічне дослідження — тому підтвердження.

 

Такі зони розташовані переважно в сільській місцевості, де тутешні довгожителі зберегли підхід до життя, притаманний до 1950 року. Можна відновити, омолодити такі місця, забезпечивши тривале й здорове життя для всіх мешканців спільноти. Складно уявити старість в умовах, коли вас оточують однолітки й розмови не про те, у кого що болить. Але це цілком можливо.

 

Наша концепція полягає в тому, що у вас є все: вода, чисті харчі, відновлювальна енергія, утилізація відходів. Насправді ключове слово для нас — це стійкість. У часи динамічної зміни екологічних умов нашого життя стійкість є надзвичайно важливою.

 

Мобільність без автівок

 

Можливість швидко пересуватися відіграє важливу роль для здоров'я та тривалості життя, особливо якщо мова йде про автономну мобільність. За концепцією таких поселень, у кожного є можливість зручного пересування, але немає автомобілів, немає гаражів і не потрібно боятися переходити вулицю. Будівництво таких автономних та самодостатніх житлових районів підвищує якість життя.

 

Зараз світ переживає житлову кризу. Зокрема, у найближчі 10 років очікується значний приріст населення — приблизно на 2 млрд людей. Розв'язання цієї кризи ми можемо знайти завдяки концепції поселень ReGen Villages, які можуть бути розгорнуті по всій земній кулі. Це дозволить більш рівномірно розподілити щільність населення на поверхні планети.

 

Самовідчуття: частина природи, а не від'єднаний суб'єкт

 

Наразі ми віддалені, від’єднані від нашого природного середовища. Не маючи цієї гармонії, складно зрозуміти, кому що підходить. Нам потрібно знову знайти органічний зв’язок із ґрунтом, із природою, зробити акцент на біорозмаїтті. У автономних спільнот в цьому великі переваги — як економічні, так і медичні, культурні та харчові.

 

Необхідно зосередити увагу на тому, як створити подібні поселення, які можуть вирощувати та виробляти те, що потрібно, зберігаючи наявний природний баланс.

 

Наразі ми маємо можливість повернутися туди, де ми були до 1950 року, та дослідити життя цих поселень — самодостатніх та значно більш стійких, ніж сучасні міста. Так ми зможемо пережити кліматичні зміни, проблеми охорони здоров’я та різні зсуви в економічному середовищі.

 

І це варто робити нагально і дуже швидко.

 

 

Колонка публікується в рамках інформаційного партнерства з Київським міжнародним економічним форумом. Джеймс Ерліх — спікер форуму, якій брав участь в тематичній панельній дискусії "Життя 100+ років: Технології здорового довголіття".

 

Форум відбувся 7-8 жовтня в КВЦ "Парковий". Захід, в ході якого відбулося 25 панельних дискусій, відвідали понад 1700 учасників.

 

Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — один з найбільших у Східній Європі міжнародних форумів, який об'єднує представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань та глобальних трендів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme