Свідок обвинувачення по справі Савченко заявив, що подарував їй 15 тисяч рублів

У Донецькому міському суді Ростовської області по справі Надії Савченко допитали свідків звинувачення. Захист заявляє про повну лжесвідченні
Depo.Влада
6 жовтня 2015 19:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Зокрема, один з таких свідків - підприємець Олексій Мірошников, офіцер запасу. Його допитали в режимі відеоконференції з Воронежа, передає Медиазона.
Вона розповіла, що возив на автомобілі "ГАЗель" Донецьк Ростовської області гумпомощь для біженців, по дорозі назад зустрів Савченко, підвіз її безкоштовно і дав з собою 15 тисяч рублів (близько 5 тисяч гривень).

При цьому свідок сказав, що вказану машину він взяв у друзів, її номер не пам'ятає, а власників розкривати не хоче.

Мірошников заявив, що збройні сили України і добровольчі "націоналістичні" батальйони проводили бойові операції, від яких страждало місцеве населення.

"На повороті біля узбіччя побачив голосуючого людини у військовій формі. Я зупинився, вона відчинила двері й запитала, куди я їду. Я сказав: у Воронезьку область. Вона відразу сказала, що у неї немає грошей, я погодився відвезти безкоштовно. Я запитав, чому вона у військовій формі, вона сказала, що біженка, а форму їй дали представники ополчення", - заявив Мірошников.

"Так як я отримав у пункті допомоги біженцям більше грошей, ніж складали мої транспортні витрати, я передав їй 15 тисяч рублів", - сказав він.

Через 3-4 тижні він нібито дізнався Савченко з репортажу по телебаченню, але відразу не став повідомляти в правоохоронні органи. Далі, як заявляє Мірошников, він завів спеціальний електронний ящик і відправив лист на сайт правоохоронців.

Хто з них після цього зв'язався, він не пам'ятає.

Відповідаючи на запитання адвокатів Савченко, Мірошников зізнався, що він офіцер запасу. Подальші питання захисту обурили прокурора.

"Ми вважаємо, що на відміну від минулих свідків, які давали частково правдиві свідчення, що він бреше від початку до кінця", - заявив адвокат Новіков.

За словами адвоката миколи Полозова, Мірошников може бути пов'язаний з сепаратистами.

Захист подав клопотання про перехід суду в закритий режим, раз свідок відмовляється оприлюднити дані про власників авто та інші подробиці. Суд його відхилив.

Показання Мірошникова з'явилися у справі тільки у березні 2015 року.Савченко заявила, що ніколи не бачила Мірошникова. Далі суд допитав співробітника ФСБ, який нібито приїхав на місце затримання співробітниками ДПС Савченко. Під час допиту свідок зізнався, що він загримований і приховує свою зовнішність: він у перуці та окулярах.

Як заявили у Мінюсті Росії, питання можливої видачі Надії Савченко може обговорюватися з обов'язковою умовою визнання Україною рішення російського суду і гарантій покарання на батьківщині.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Їй загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.