Супрун розповіла про досягнення медреформи за 2,5 роки

У 2018 році розпочалася трансформація первинної медичної допомоги — закладів, де працюють терапевти, сімейні лікарі та педіатри, а у 2019 році триватиме приготування до трансформації спеціалізованої допомоги: поліклінік та стаціонарів
 

Про це заявила в.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook, передає Depo.ua.

"Вжух! - і вже немає совєцьких лікарень, черг, однаково низьких зарплат, корупції, професійної недбалості, кумівства, ігнорування власного здоров'я, страху кредитів та продажу майна заради оплати лікування та всього того, що десятиліттями характеризує українську систему охорони здоров’я. Хто може змінити це все й одразу? Ніхто", - йдеться у дописі.

За словами очільниці МОЗ, трансформація охорони здоров’я — це не перехід в один крок "від системи Семашка до європейських стандартів медичної допомоги. Це поетапний план складних змін, закріплений в Законі України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Зміни, передбачені цим Законом, ми розпочали втілювати трохи більше року тому".

"З 1 січня 2020 року нові механізми фінансування запрацюють на всіх рівнях медичної допомоги — від первинної до стаціонарної. Це не означає, що всі позитивні зміни ми зможемо побачити лише у 2020 році. Вони вже відбуваються та відчутні мільйонам громадян. Відповідно до того етапу, де відбулася трансформація", - йдеться у дописі.

 

За словами очільниці МОЗ, за останні 2,5 року вдалося досягти значних результатів. Зокрема: "99% комунальних закладів первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". Тепер вони отримують кошти за послуги, які надають пацієнтам. Не за розмір приміщення, кількість ліжок або ж медперсоналу. Дохід залежить від обсягу роботи. Для багатьох лікарів, медсестер та медбратів первинки це відображається в зарплаті у понад 10, 15 і 20 тисяч гривень; запрацювала НСЗУ Національна служба здоров'я України — нова інституція, яка є єдиним платником в новій системі охорони здоров'я. Замість складного та непрозорого процесу перерахування коштів з державних до місцевих бюджетів через механізм субвенції, НСЗУ укладає з медзакладами прямі прозорі договори. Крім того, вперше в історії українці мають можливість отримувати медичну допомогу в приватних закладах за бюджетні кошти. Кожен п'ятий заклад первинної допомоги у реформі — приватний".

Супрун зазначила, що медичні заклади тепер можуть гнучко визначати заробітну плату для своїх працівників. Принципи нарахування зарплат закріплюються в колективних договорах. В ефективних закладах первинної допомоги, які долучилися до трансформації, зарплати медичних працівників зросли у 2-4 рази; запрацювала електронна система охорони здоров'я — через неї пацієнти укладають декларації з лікарями, а лікарні підписують договори з Національною службою здоров'я. Рівень комп'ютеризації закладів первинної ланки зріс з 3% до 97%. У найвіддаленіших селах лікарі укладають декларації з пацієнтами, користуючись комп’ютерами; все більше медзакладів пропонують записатися до лікаря онлайн, а не чекати невизначений час у черзі. З 1 березня 2019 року в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка, з 1 квітня запрацював електронний рецепт на програму "Доступні ліки" й наразі вже виписано понад 850 тис. е-рецептів. Окрім е-рецептів, в 2019 році планується запуск електронних направлень до спеціалістів та е-лікарняних.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme