Суддя пояснив, чому виправдав Мельника

Ректора Податкової академії Петра Мельника виправдали, тому що деякі важливі докази проти нього були вилучені з матеріалів справи через порушення процедури під час їх здобуття
Depo.Влада
10 липня 2015 16:40
ФОТО: depo.ua

Про це розповів суддя Ірпінського суду Сергій Аніпко, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Судом були використані всі докази, надані сторонами кримінального провадження. Були виключені з переліку доказів - протокол обшуку, результати негласних слідчих дій та квитанція про перерахування благодійного внеску", - сказав він.

Аніпко заявив, що при обшуку було порушено право на захист Мельника.

"На момент проведення обшуку процесуальний статус Мельника був - підозрюваний. Та відповідно до наданих доказів стороною обвинувачення, він виявив бажання мати захисника. Проте процесуальні дії проводилися без захисника", - повідомив суддя.

Як уточнив Аніпко, такі докази були вилучені з переліку доказів винності обвинуваченого Мельника.

Нагадаємо, що 8 липня Ірпінський міський суд вчора, 8 липня, виправдав екс-ректора Національного університету державної податкової служби України Петра Мельника. Народний депутат Антон Геращенко вже готує вернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції, голови Верховного Суду та Генерального прокурора з вимогою відсторонити даних суддів від роботи і звернеться до Верховної Ради з вимогою звільнити їх від займаних посад, якщо підтвердитися інформація про те, що винесене рішення про виправдання Мельника, є явно неправосудним.

Важливо, що суд не лише визнав екс-ректора Податкової академії Петра Мельника невинуватим у корупції, а й зняв арешт на його майно - десятки об'єктів нерухомості: квартири, будинки, земельні ділянки у Києві, Ірпені, на Івано-Франківщині.

Читайте також: Скільки Петро Мельник відсудить в України за свої страждання

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.