Прецедент Штепи: Коли новий Кірєєв визнає "київську хунту"

Завдання влади полягає у тому, щоб пояснити суспільству, чому "мама сепаратистів" Штепа опинилася на свободі, а суди випускають сепаратистів і колишніх "беркутівців"

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Прецедент Штепи: Коли новий Кірєєв визна…

Учора, після більш ніж трирічного перебування в СІЗО, екс-мера Слов'янська Неллі Штепу випустили з ізолятора. Тепер між судовими засіданнямя екс-мер, яку звинувачують у сепаратизмі, перебуватиме під домашнім арештом і носитиме електронний браслет. Щоправда, за словами місцевих, вона поїде не до Слов'янська, а в сусіднє село Званівка, де за роки мерства збудувала собі обійстя. Дехто звернув увагу на цікаву деталь: 29 жовтня 2017 року у Званівській об'єднаній територіальній громаді відбудуться вибори. І дуже ймовірно, що Штепа висуне свою кандидатуру на посаду голови ОТГ. Відмовити у балотуванні їй не зможуть. То ж ми ризикуємо отримати першого в Україні сільського голову, який офіційно підозрюється у сепаратизмі.

Це вже третє подібне рішення суду протягом останніх днів. 19 вересня Чорноморський міський суд Одеської області виправдав дев'ятнадцятьох проросійських активістів, які брали участь в трагічних подіях 2 травня 2014 року в Одесі. Це викликало хвилю обурення представників громадськості та звинувачення суду в продажності. Але, як з'ясувалося згодом, рішення суду мотивувалося тим, що слідчі органи виявилися не здатними зібрати відповідні докази. Чому так? А чому Штепу за три роки так і не засудили...

Того ж дня стало відомо і про звільнення з-під варти колишнього бійця "Беркуту" Сергія Лободи, підозрюваного в побитті 22 активістів Євромайдану 23 січня 2014 року на вулицях Щорса та Грушевського. Невже йде до того, що і Януковича виправдають?

У соцмережах в останніх сумнівних рішеннях судів звинувачують владу й ледь не особисто Петра Порошенка. Пишуть навіть нісенітниці, що це "тренування" перед великою амністією бойовиків. Зрозуміло, що це черговий виток зрадофільства, проте перед владою дійсно постало важке питання, як пояснити суспільству, чому кримінальні справи проти сепаратистів, "беркутів", поплічників Януковича розвалються в судах. А є ще антикорупційні справи, які не рухаються, або рухаються дуже повільно. Багатьом нашим громадянам хочеться, щоб було так: подзвонили з Банкової, від Авакова чи від Луценка, і суд відразу взяв під козирьок. Але такого бути не може. Хоча деякі дописувачі й намагаються приписати Адміністрації президента вплив на судові рішення. Коли б він був, хіба б Банкова підставлялася під іміджеві удари через різних штеп?

У випадку з епатажною Нелею рішення суду, скоріш за все, буде оскаржене вже найближчим часом. Та, насправді, проблема значно складніша. Або суспільство погоджується, що влада діє комісарськими методами, або у нас все буде за законом - довго, з можливостями апеляції, з піаром підозрюваних та їх адвокатів. Інакше кажучи, або ми демократична країна, або обираємо якусь із форм автритаризму. Та, навряд чи, українців влаштовує другий варіант.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme