ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суддівска комісія відсторонила від посад ще шість суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) на засіданні 15 квітня відсторонила шість суддів у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності
Depo.Влада
17 квітня 2015 10:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України на засіданні 15 квітня розглянула і задовольнила клопотання Генерального прокурора України Віктора Шокіна про відсторонення суддів Уманського міськрайонного суду Черкаської області Горячківської Л. В. і Іванова А. А., Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Дубцова О. В., Обухівського районного суду Київської області Мостового Р. П., Солом'янського районного суду р. Києва Кушнір С. І. та Вінницького міського суду Вінницької області Барьяка А. С. від займаних посад у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності", - повідомили в ГПУ.

Так, за даними відомства, судді Анатолій Барьяк, Олександр Дубцов і Роман Мостовий підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди у значному розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище).

Суддям Людмилі Горячковскій та Антону Іванову інкримінуються злочини, передбачені ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище).

Суддя Світлана Кушнір підозрюється за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах), оскільки в січні минулого року винесла постанови про обрання особам - учасникам мирних акцій протесту захід у вигляді утримання під вартою за перевезення автомобільних шин.

Зазначається, що рішення про відсторонення від посад суддів Дубцова, Горячківської та Іванова прийнято комісією вдруге, терміном ще на один місяць.

Нагадаємо, раніше ВККСУ відсторонила 13 суддів у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.