Суд визнав законність націоналізації "ПриватБанку"

Господарський суд Києва закрив провадження у справі за позовом Олександра Дубілета, який оскаржував договори купівлі-продажу "ПриватБанку", внаслідок яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року

Журналіст стрічки новин
Суд визнав законність націоналізації "Пр…
Фото: Depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду. Таке рішення суду ухвалене у зв’язку із застосування закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності" №590-ІХ", – прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Так, за його словами, відповідно до цього закону єдиний спосіб захисту прав осіб, які є або були учасниками банку, – відшкодування завданої шкоди у грошовій формі.

Григорчук зазначив, що відповідно до статті 41 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку та їхньої передачі інвестору держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані нею акції банку та такі акції не можуть бути витребувані на користь попереднього власника.

Нагадаємо, 22 лютого стало відомо, що представники НАБУ затримали одного з фігурантів кримінального провадження у справі "ПриватБанку" під час спроби вильоту з України чартерним рейсом. Йшлося саме про колишнього першого заступника глави "ПриватБанку" Володимира Яценка.

У вівторок, 22 лютого, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру трьом екс-посадовцям "ПриватБанку".

Йдеться про підозру в розтраті понад 136,89 млн грн. У грудні 2016 року ці особи, за день до визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку цю суму на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами "ПриватБанку".

Серед підозрюваних:

екс-голова правління ПАТ КБ "ПриватБанк";

екс-перший заступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк";

екс-керівниця одного з підрозділів ПАТ КБ "ПриватБанк", яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов'язаній страховій компанії.

За інформацією ЗМІ, екс-головою правління "ПриватБанку", якому повідомили про підозру, є Олександр Дубілет. 

25 лютого Яценку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливість виходу під заставу у 52,2 млн грн.

11 березня вітчизняні ЗМІ писали, що активи колишнього заступника голови правління "ПриватБанку" Володимира Яценка були переписані на його рідню уже після затримання Яценка правоохоронцями.

12 березня Апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід колишньому першому заступнику голови правління "ПриватБанку" Володимиру Яценку.

Того ж дня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розширила арешт на майно Яценка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme