Суд відпустив капітана російського "Норда" до Криму

Херсонський міський суд відмовився продовжити заборону на виїзд до анексованого Криму капітану російського судна "Норд" Володимиру Горбенку

Про це йдеться в ухвалі суду від 8 червня, інформує Depo.ua.

Прокурор клопотав про продовження строку дії обов'язків, покладених на Горбенка, на 60 днів. Це стосувалося обов'язків прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду та не відвідувати тимчасово окупований Крим. Своє клопотання прокурор мотивував тим, що щодо Горбенка розслідується кримінальне провадження за ч 1 ст. 249 КК України ("Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом"), а сам підозрюваний може переховуватися від слідства, вчинити інше кримінальне правопорушення, знищити або спотворити докази.

Досудове розслідування встановило, що громадянин України, капітан судна СЧС "Норд" Горбенко, який плавав під прапором Росії, 24 березня 2018 року вийшов з керченського порту в анексованому Криму у напрямку Азовського моря з метою промислового вилову риби. На борту "Норда" знаходилися недійсні суднові документи, видані окупаційною владою Криму.

Зазначається, що своїми діями капітан "Норда" завдав збитків на 96 тисяч 900 гривень. Також вказується, що Горбенко, якому повідомили про підозру, постійно проживає у Криму, має документи, видані окупаційною владою Криму, підтримує зв'язки із співробітниками прикордонної служби ФСБ РФ, працює за законами Росії.

Підозрюваний і його захисник заперечували проти задоволення клопотання.

Слідчий суддя Дмитро Гонтар відхилив клопотання прокурора, вказавши, що той, згідно з законом, мав подати клопотання про продовження запобіжного заходу, а не про продовження покладених на Горбенка зобов'язань.

Рішення суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 27 березня корабель морської охорони українських прикордонників затримав риболовецьке судно-порушник під прапором Росії.

30 березня затримане та відконвойоване у Бердянськ російське судно "Норд" було заарештоване за рішенням суду.

10 квітня капітан заарештованого у Херсоні керченського судна "Норд" Володимир Горбенко вийшов під заставу 35 тис. 240 грн.

19 квітня у Держприкордонслужбі України повідомили, що двоє громадян України, членів судокоманди СЧС "Норд", обманним шляхом виїхали до Білорусі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #суд