Саакашвілі остаточно відмовили у додатковому захисті

Касаційний адміністративний суд Верховного суду України не задовольнив скаргу адвокатів екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі на рішення судів першої та апеляційної інстанції, які відмовили в задоволенні його позову щодо надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту

Про це розповів адвокат Руслан Чорнолуцький, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За словами адвоката, відповідну постанову було винесено Касаційним адмінсудом 28 березня.

Касація була подана захистом Саакашвілі 6 лютого. У ній адвокати оскаржили рішення Окружного адміністративного суду Києва та Київського апеляційного адміністративного суду, які відмовилися визнавати незаконним і скасовувати рішення Управління державної міграційної служби України в Київській області про відмову в наданні екс-президенту Грузії статусу особи, яка потребує додаткового захисту, після позбавлення його громадянства України

"Суд не вважав за потрібне викликати адвокатів М. Саакашвілі для здійснення професійного захисту його прав інтересів і розглянув даний спір без виклику сторін на попереднє засідання, – зазначив Чернолуцький.

На його думку, таким чином суд непрозоро і упереджено розглянув дану справу, в зв'язку з чим Саакашвілі має намір відстоювати далі свої права по даному питанню в Європейському суді з прав людини.

Нагадаємо, адвокати Саакашвілі подали позов у суд на рішення про заборону йому в'їжджати в Україну до 13 лютого 2021 року.

Довідка: Наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

Увечері 10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі та його прихильники штурмом взяли український кордон у пункті "Шегині".

За даними МВС, під час сутичок на кордоні постраждали 22 прикордонників та поліцейських.

У січні прокуратура вручила обвинувальний акт, зокрема, одному з лідерів Руху нових сил Давіду Сакварелідзе у справі щодо незаконного перетину держкордону.

За незаконний перетин кордону Саакашвілі присудили 3 400 гривень штрафу й 320 гривень судового збору.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme