Тупицький не прийшов до суду: На коли перенесли засідання

Засідання Печерського районного суду у справі відстороненого від посади очільника Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького перенесли на 7 квітня

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Тупицький не прийшов до суду: На коли пе…
Фото: Telegram-канал PavlovskyNews

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на PavlovskyNews.

"Охорона Олександра Тупицького злякалася юрби під Печерським судом і вирішила, що відстороненому очільнику КСУ не можна йти на засідання з обрання йому запобіжного заходу", – зазначили жартома автори Telegram-каналу, коментуючи відповідну заяву адвоката Тупицького.

Уточнюється, що засідання суду перенесли на 10:00 7 квітня.

"Запобіжний захід Тупицькому обиратиметься за підозрою в дачі свідомо неправдивих свідчень, з'єднаних зі штучним створенням доказів захисту та підкупом свідка, щоб той відмовився від дачі показань", – нагадали журналісти.

Зазначається, що слідство просить призначити Тупицькому заставу в розмірі 45 тис. 400 грн.

Також йому можуть призначити низку особистих зобов'язань, таких як:

  • не відлучатися із населеного пункту, в якому проживає, без дозволу слідчого;

  • утримуватися від спілкування зі свідками та співробітниками секретаріату КСУ;

  • не відвідувати приміщення та будівлю КСУ;

  • здати на зберігання документи для виїзду за кордон.

Суд у справі Тупицького перенесли: Коли може відбутися засідання

Також було оприлюднено кілька світлин з-під будівлі суду.

"Люди, яких злякалися охоронці Тупицького, прийшли протестувати по іншому судовому засіданню через земельне питання", – уточнили автори допису.

Що відбувалося під будівлею Печерського суду

"Земельний" протест під Печерським судом

Фото: Telegram-канал PavlovskyNews

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Тупицький зібрався до Верховного Суду оскаржувати указ Зеленського.

Довідка: 28 грудня 2020 року голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня КСУ заявив, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Зеленський скасував призначення судді КСУ Тупицького.

29 березня стало відомо, що після звільнення Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати Сергій Головатий, який був заступником Тупицького.

Тоді ж охорона не допустила звільнених указом президента з посад суддів КСУ Тупицького та Олександра Касмініна у будівлю суду.

Водночас Тупицький скликав спеціальне засідання КСУ через його звільнення Зеленським.

Читайте також: Співавтор Конституції і партійний перебіжчик із власною церквою: Хто такий Сергій Головатий, що керуватиме КСУ замість Тупицького

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme