Суд над Саакашвілі: Коли Тимошенко назвуть співучасницею Курченка

Через неявку депутатів-поручителів апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги Генпрокуратури на відмову призначити запобіжний захід екс-главі Одещини

Політичний оглядач
Суд над Саакашвілі: Коли Тимошенко назву…

На суд з'явився лише один поручитель – нардеп Юрій Дерев'янко. Віталій Купрій не доїхав, а Юлія Тимошенко та її соратники по "Батьківщині" Ігор Луценко й Альона Шкрум просто не прийшли. Не було й улюбленця всіх соцопитувань Анатолія Гриценка. Аби дотриматися процесуальної чистоти, обвинувачення попросило перенести розгляд справи. Що Саакашвілі тут же назвав слабкістю. Насправді йдеться про спосіб захисту, обраний адвокатами Міхо – політики-поручителі навмисно не з'являтимуться до суду, аби його переносили.

Чи могли вони змінити свою думку щодо особи, за яку поручилися, як вважає прокуратура? Радше названі діячі поділяють позицію Саакашвілі про підтасовку результатів нещодавньої експертизи, яка підтвердила справжність голосів екс-глави Одещини й олігарха-втікача Сергія Курченка. Тому, якщо в ГПУ справді прагнуть оскаржити відмову суду призначити запобіжний захід Саакашвілі, слід не очікувати у моря погоди, коли Тимошенко чи Гриценко змінять свою думку про розмови Міхо з "гаманцем" Януковича, а наполягати на якнайшвидшому скасуванні рішення Печерської судді Лариси Цокол.

Окрім того, що й 11 січня названі народні депутати не прийдуть на судове засідання, можна зробити й інші висновки. Перший – Саакашвілі знову закликав опозиціонерів за їх рахунок розширити протестні акції, але вони знову його не почули. Брати на поруки Міхо, аби той на свободі мав медіа-майданчики для поливання брудом Порошенка – одне, а ставити плечем до плеча зі скандальним політиком – зовсім інше. На публіці вони заявлятимуть про фальсифікацію аудіозаписів, оприлюднених Генпрокуратурою, та насправді чудово знають, що розмови справжні.

Другий висновок – на суді вкотре була галаслива група підтримки Саакашвілі. В її лавах користувачі мережі ідентифікували й декого з учасників учорашньої акції під столичним главком МВС і ГПУ, де вимагали неупередженого розслідування загибелі Ірини Ноздровської. Як виявилося, та була не лише позаштатною помічницею "фронтовички" Тетяни Чорновол, а й працювала з Іваном Лозовим, бізнесменом, соратником Саакашвілі. То ж, не виключено, поголос навколо загибелі Ноздровської використовують для посилення медіа-ефекту у справі Міхо, адже атаки спрямовуються проти ненависних апатридові очільників МВС й ГПУ Арсена Авакова та Юрія Луценка.

Третій висновок – Саакашвілі дуже боїться депортації до Грузії. Сьогодні він повторив легенду про змову олігархів, оскільки у Тбілісі паралельно триває інший суд над ним. Тобто, їхати додому і там постати перед судом для колишнього президента Грузії значно страшніше, аніж жити у підвішеному стані в Україні. Тому ми й надалі спостерігатимемо за навколоюридичною казуїстикою захисту Саакашвілі, мета якої – врятувати клієнта від депортації. А політичні гасла, звинувачення у змові офіційного Києва й Тбілісі з Путіним і так далі – елементи цієї технології.

Четвертий висновок – вибірковість в оцінках подій з боку так званих ЛОМів. Суддя Цокол, яка випустила Саакашвілі, молодець, а те, що вона має за плечима шлейф скандальних рішень до уваги не береться. Сьогоднішній суддя також молодець, бо переніс засідання. А суддя Вишгородського суду, навіть колишній, чиїм племінником називають Дмитра Россошанського, якого мережеві "слідчі і прокурори" підозрюють у причетності до вбивства Ноздровської – винен без суду і слідства. П'яного суддю Києво-Святошинського району, який учора скоїв ДТП на Ford Mustang, закликають лінчувати. А сотні водіїв, які під мухою літають нашими автошляхами, залишаються поза увагою.

Сьогодні у Саакашвілі ще й другий суд, проти Державної міграційної служби. Екс-президент Грузії позивається через те, що його не визнають особою, яка потребує додаткового захисту. Якщо Окружний адмінсуд залишить скаргу скандального політика без задоволення, це дасть усі законні підстави ще до Різдва відправити його куди подалі з нашої країни. І можна не сумніватися – коли суддя стане на бік Саакашвілі, його назвуть новим героєм, як Цокол, а коли ні, то для політизованих користувачів соцмереж він стане ворогом номер один.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme