Степанов знайшов крайнього у своїй відставці та пояснив причини

Звільнений із посади Верховною Радою колишній очільник Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) Максим Степанов повідомив, що в його відставці винен прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Степанов знайшов крайнього у своїй відст…
Фото: Прес-служба МОЗ

Про це він заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", передає Depo.ua.

Екс-міністр розповів, що причиною незадоволення глави уряду стало те, що Степанов постійно "бомбардував прем'єра проханнями" про виділення додаткового фінансування для МОЗ.

"Денис Анатолійович не приховує, що саме він був тією людиною, яка вважає, що я повинен бути звільнений. Причому мені було незрозуміло його бажання, тому що мені здається, коли ти працюєш в команді, якщо існують претензії, вони висловлюються в процесі роботи", – зауважив Степанов.

Він визнав, водночас, що іноді міг бути "досить емоційним" на нарадах, коли йшлося, наприклад, про гроші на медицину.

"Тут я був безкомпромісним. Вибивання грошей на медицину було чомусь сприйнято як формування власного політичного іміджу. Про те, що у нас медицина катастрофічно недофінансована, я почав говорити з першого дня роботи. Перше, що ми почали робити – латати ці дірки. Всі вже забули, що було рік тому", – наголосив Степанов.

Також колишній глава МОЗ нагадав, що під час формування державного бюджету України на 2021 рік він подавав запит на отримання для потреб міністерства 296 млрд грн, але реально отримав тільки 161 млрд грн – трохи більше, ніж половину від необхідного фінансування.

"У нас були абсолютно нормальні, як я вважав, робочі відносини, коли я говорив, що нам необхідно робити, як діяти. Те, що вчора сказав Давид, для мене було дивно – слова прем'єр-міністра, що у нас, виявляється, з ним якийсь конфлікт. Причому ми ж можемо говорити тільки про робочі моменти. Я часто чую, що занадто завзято вибивав гроші на медицину – так, я не підтримував бюджет, який був запропонований на 2021 рік. І я був плюс-мінус правий", – підсумував Степанов.

Нагадаємо, дещо раніше голова фракції "Слуга народу" Даваид Арахамія заявив, що у Степанова був конфлікт зі Шмигалем.

Довідка: Чутки і думки щодо звільнення міністра охорони здоров’я України Максима Степанова ходили вже давно серед різних політичних партій і сил.

Про його відставку у ЗМІ йшлося ще з липня минулого року, коли стало відомо, буцімто нардепи хочуть "вигнати" його з МОЗ. Степанову закидали неплідну роботу в умовах пандемії та ще низку помилок і невдач. 

У лютому поточного року повідомлялося, нібито "слуги" погрожують Степанову відставкою, якщо вакцинація проти коронавірусу не стартує в обіцяні терміни. 

Однак радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Степанов є основним парламентером із питання вакцинації, тому відправляти його у відставку недоречно. На думку чиновника, Степанов має відпрацювати цей кейс із вакцинацією до кінця і показати ефективність, або ж неефективність.

Після початку кампанії з вакцинації про відставку Степанова деякий час не йшлося, але вже 27 квітня вранці народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко повідомив, що Офіс президента планує винести питання відставки Степанова на голосування парламенту. 

Водночас у "Слузі народу" тоді заявили, що з ними не говорили про можливу відставку Степанова.

28 квітня стало відомо, що фракція "Голос" у Верховній Раді зібрала необхідні 150 підписів під вимогою скликати позачергове пленарне засідання щодо відставки Степанова.

14 травня з'явилася інформація про те, що на очільника МОЗ Максима Степанова тисне Банкова із вимогою написати заяву "за власним бажанням". Пізніше прес-секретарка спікера ВР Разумкова заявила, що до парламенту надійшло подання на звільнення Степанова, підписане прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

Після цього Степанов прокоментував можливість своєї відставки і повідомив, що "між ним і депутатами бували суперечки". Степанов уточнив, що ніяких заяв на звільнення не писав, оскільки розуміє свою відповідальність перед людьми. Він додав, що його опоненти націлені на те, щоб розвалити медичну систему країни.

17 травня комітет Ради не підтримав звільнення Степанова – вирішили передати це питання прямо у сесійну залу.

Цього ж дня, під час засідання фракції партії "Слуга народу", народні депутати також не дійшли згоди щодо звільнення Степанова.

Водночас голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія висловив упевненість в тому, що голосів за відставку Степанова під час голосування вистачить. 

Повідомлялося також, що, на думку голови партії "Слуга народу" Олександра Корнієнка, дії Степанова свідчать про те, що міністр хоче почати власну політичну кар'єру.

18 травня Рада звільнила Степанова 292 голосами "за".

Читайте також: Місія нездійсненна: Чому Віктор Ляшко має стати для Зеленського міністром добрих новин

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme