Місія нездійсненна: Чому Віктор Ляшко має стати для Зеленського міністром добрих новин

Після того, як Рада майже конституційною більшістю вказала на двері Максиму Степанову, голова "слуг" Давид Арахамія пообіцяв, що нового очільника МОЗ Віктора Ляшка підтримає 240 депутатів. Давайте замислимося, що на нього чекає

Політичний оглядач
Місія нездійсненна: Чому Віктор Ляшко ма…

Учора парламент відправив у відставку відразу трьох міністрів - Владислава Криклія, Ігоря Петрашка та Максима Степанова. Кожного позбавляли посад різною кількістю голосів, найбільше, аж 292 голоси, було за відставку міністра охорони здоров’я. Хоча ще у понеділок виникали сумніви, що набереться й мінімальних 226. Нагадаємо, вже екс-міністр останнім часом розвинув значну медійну активність на свій захист, на його підтримку виступила Медична рада МОЗ, профільний комітет ВР також не був одностайним, віддавши питання звільненя міністра на розгляд всіх народних обранців. Та попри це доля Степанова була вирішена наперед – претензії до його роботи були в усіх фракцій парламенту, звідси і майже конституційна більшість за його відставку.

Читайте також Інтрига дня: На що депутати обміняють голоси за відставку Степанова

Протягом "доби перед стратою" очільника МОЗ почали виринати нові деталі. Так, голова партії "Слуга народу"Олександр Корнієнко заявив: дії міністра охорони здоров'я свідчать про те, що він хоче почати власну політичну кар'єру. Хоча ще зовсім недавно за Степановим "слуги" такої самостійності не помічали. А на засіданні профільного комітету Давид Арахамія повідомив, що між главою МОЗ та керівником уряду Денисом Шмигалем був конфлікт. Сам учасник конфлікту (Степанов) спочатку здивувався словам Арахамії, проте таки визнав: ініціатором звільнення був Шмигаль. Зауважте: про те, що за відставкою могла стояти Банкова, не кажуть ні у "зеленій" фракції, ні сам екс-міністр. Чому саме Банкова? Тому що Степанов протягом останнього року був "міністром поганих новин", його робота та робота всього міністерства викликала багато критики (переважно справедливої), що негативно впливало на рейтинг влади загалом.

Звідси припущення, що наступник Степанова, яким, очевидно, стане Віктор Ляшко, повинен бути антиподом відставленого попередника. З приходом у МОЗ Ляшка у нас, звісно, не припиниться пандемія коронавірусу, і навряд чи прискоряться темпи щеплення, бо інформаційна кампанія вже провалена, однак якщо Ляшко знайде свої "фішечки", то матиме шанс втриматися довше, аніж випробувальних півроку. Головне не переборщити з піаром і не затьмарити у цій справі перших осіб держави.

Це перший момент. А другий – у дуже гаряче крісло міністра охорони здоров’я у нас сідають або згодні на роль громовідводу і цапа-відбувайла, тобто, політичні самогубці. Або не амбітні пристосуванці, які займаються власним іміджем, поки їхньою спиною орудують ділки від медицини. Або ж фігури на кшталт Уляни Супрун, яку одні люто ненавиділи, а інші ставилися із фанатичною любов'ю.

Яку з ролей обере для себе Ляшко - безальтернативний кандидат від "слуг"? Прем’єр Денис Шмигаль в загальних рисах озвучив, чим має зайнятися новий міністр: "Перед ним стоятимуть дуже чіткі завдання і жорсткі дедлайни щодо тих речей, які поки не виконані міністерством, але точно повинні бути зроблені якомога швидше". Вочевидь першочергово йдеться про пришвидшення щеплення від коронавірусу. 11 травня президент Зеленський заявив, що хотів би отримати всебічну стратегію щодо програми вакцинації в Україні. Крім того, президент наполягає на тому, що Україна має домовитися про стратегічне партнерство з виробниками вакцин, аби у нас було розташоване їхнє виробництво. Тобто, план робіт перед Ляшком накреслений. 

З одного боку, йому поталанило – зараз пандемія в Україні пішла на спад. До того ж, кажуть, йому симпатизує сам президент. З іншого – ніхто не гарантує, що і одне, й інше надовго. Крім того, Ляшку варто пам’ятати, що за майже тридцятирічну історію незалежної України він може стати аж 22-м (а з урахуванням в.о. 25-м) міністром охорони здоров’я і вже четвертим при Зеленському. Тобто, з того дня, як він сяде в міністерське крісло, його почнуть "знімати". Точніше, ще до того моменту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme