Стало відомо, який штраф заплатить Зеленський за демонстрацію бюлетеня

У Міністерстві внутрішніх справ назвали суму штрафу кандидату у президенти Володимиру Зеленському за демонстрацію виборчого бюлетеня

Про це в ході брифінгу Міністерства внутрішніх справ розповів Зорян Шкіряк, представник координаційного штабу по забезпеченню правопорядку на виборах, інформує Depo.ua.

"Це приблизно від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів", - сказав Шкіряк.

У свою чергу глава департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко заявив, що правоохоронці вже склали адміністративний протокол.

"Є також ряд інших виробництв. Зокрема анонімне повідомлення про вчинення правопорушення одним з кандидатів. Адміністративний протокол складено", - розповів Шевченко.

Як відомо, один неоподаткований мінімум доходів громадян становить 960,50 грн.

Нагадаємо, Зеленський порушив закон і показав, де поставив хрестик у бюлетені.

У поліції пообіцяли перевірити факт демонстрації бюлетеня Зеленським.

Пізніше до його штабу приїхали представники поліції та склали акт правопорушення щодо незаконної демонстрації заповненого бюлетеня після голосування.

Згодом у Зеленського пояснили, чому він показав бюлетень.

Довідка: Згідно з чинним законом "Про вибори президента України", фото- і відеофіксація результатів волевиявлення виборців, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення виборців у приміщенні для голосування є порушенням таємниці голосування.

Це правопорушення також передбачено ст. 159 КК України та карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна