Стало відомо, коли оприлюднять допрацьований "мовний закон"

Підготовлений до другого читання "мовний закон" - законопроект "Про функціонування української мови як державної" планують оприлюднити 4-5 лютого

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Микола Княжицький, передає Depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

Документ опублікують на офіційному сайті парламенту.

"Я сподіваюсь, що сьогодні, в крайньому випадку завтра, готовий до другого читання закон про використання української мови як державної з'явиться на сайті Верховної Ради. Всі зможуть з ним ознайомитись", - заявив Княжицький.

Нардеп висловив сподівання, що законопроект може з'явитись у сесійній залі ВР у найближчі тижні.

"Усі зможуть побачити, що це буде абсолютно демократичний закон, який забезпечує плавні етапи переходу до впровадження української мови. Нам украй важливо прийняти цей закон. Сподіваюсь, що це вдасться зробити в найближчі тижні", - додав він.

Нагадаємо, 19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендує Верховній Раді узвалити у другому читанні "мовний закон" - законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у редакції комітету із внесеними правками №5670-д

В Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

4 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme