США заговорили про "інші інструменти" проти Росії, окрім санкцій

Помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд вважає за необхідне продовжувати політику стримування щодо Росії
Depo.Влада
17 квітня 2015 16:42
ФОТО: depo.ua

Про це вона заявила в інтерв'ю польському телеканалу ТВН-24, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми, трансатлантичні країни, повинні займати тверду позицію щодо Москви і ясно давати їй зрозуміти, що станеться, якщо вони продовжать захоплювати території, якщо вони підуть далі позначених мінськими домовленостями ліній в напрямку Маріуполя, Донецька і так далі", - сказала вона.

Нуланд додала, що триває активна робота над додатковим пакетом санкцій на випадок порушення лютневих мінських домовленостей.

"Ми стурбовані тим, що Росія все ще не вивела техніку, а також продовжує навчати сепаратистів на сході України і забезпечувати їх через кордон", - зазначила вона.

За словами Нуланд, США, ЄС і НАТО повинні зробити все, щоб підтримати Україну у виконанні її частини мінських домовленостей, домагаючись від Росії і сепаратистів виконання їхньої частини.

"Якщо ж це не спрацює, у нас, зрозуміло, є санкційні інструменти, в нашому арсеналі є й інші інструменти - і нам треба ясно заявити, що ми готові застосувати їх. Але ми віддаємо перевагу миру в Україні", - сказала вона.

Разом тим Нуланд заявила, що США "будуть працювати з Росією там, де це можливо".

Нагадаємо, сьогодні міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що атака на Маріуполь матиме "набагато більш серйозні наслідки", ніж санкції проти Росії.

Мітки: США, Росія