ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

США похвалили Україну за медреформу

Посольство США вважає ухвалення закону про медичну реформу в Україні важливим кроком на шляху до покращення системи охорони здоров'я українців

Depo.Влада
20 жовтня 2017 17:08
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні посольства США в мікроблозі Twitter, передає Depo.ua.

"Вітання Україні з ухваленням знакової медичної реформи, що є важливим кроком на шляху покращення системи охорони здоров'я для всіх українців", - заявили американські дипломати.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" 240 голосами.

Закон в першу чергу змінює принципи фінансування меддопомоги, безпосередньо держава має оплачувати медпослуги в тій лікарні, куди приходить пацієнт, за договірними відносинами коштами з державного бюджету. Це принцип "гроші ходять за пацієнтом".

Після правок нардепів законопроект значно змінився, з 893 поправок враховано профільним комітетом 413.

Повністю скасували співоплату за медичну допомогу зі сторони громадян на другому рівні. Держава оплачуватиме не лише первинну, екстрену та паліативну медичну допомогу, але й обов'язковим для оплати з боку держави буде надання меддопомоги другого рівня, оплата високоспеціалізованої медичної допомоги, оплата надання меддопомоги дітям до 16 років, ведення вагітності та оплата пологів.

Крім того, згідно із законом, обсяг коштів на медицину має бути не менш як 5% ВВП.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада