Рада ухвалила медреформу (ВІДЕО)

Верховна Рада підтримала урядовий законопроект "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів"

За відповідний проект закону №6327 проголосували 240 нардепів, передає Depo.ua.

Законопроект в першу чергу змінює принципи фінансування меддопомоги.

Так, обсяг медичних послуг і лікарських засобів, вартість яких покривається держгарантіями і ступінь покриття, закріплюється на рівні закону в державному гарантованому пакеті. У межах цього пакету держава гарантує повну оплату за рахунок коштів державного бюджету необхідних медичних послуг і лікарських засобів на екстреному, паліативному і первинному рівні, і частково на вторинному (спеціалізованому) і третинному (високоспеціалізованому) рівні, наданих постачальниками медпослуг.

При цьому застраховані особи можуть отримати медпослуги та лікарські засоби повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності та у фізичних осіб-підприємців, що одержали ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, та уклали договори про медичне обслуговування населення.

Фінансування наданих медпослуг і лікарських засобів здійснюється за затвердженими тарифами (тарифу покриття і тарифом співоплати), які є єдиними для всієї України. Також вводиться реімбурсація вартості рецептурних лікарських засобів згідно з призначенням лікаря, включених в деталізований опис.

Крім того, згідно із законопроектом, обсяг коштів на медицину має бути не менш 5% ВВП.

Присутній на засіданні парламенту прем'єр-міністр Володимир Гройсман подякував нардепам за підтримку урядової ініціативи.

"Ми починаємо зміни в інтересах українських громадян та українських лікарів", - наголосив він.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроект про медреформу в першому читанні 8 червня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна