Спробами накручування голосів за петиції президенту займеться СБУ, - Шимків

Адміністрація сайту електронних петицій відстежуватиме спроби накручування голосів і повідомлятиме Службі безпеки України ІР-адреси, з яких вони робилися
Depo.Влада
8 вересня 2015 17:22
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу у вівторок заявив заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"У нас є такий факт - у деяких петиціях є 566 голосів за 30 хвилин з однієї адреси, з піками інколи по 27 голосів за секунду. Якщо люди думають, що ми не в змозі це технологічно виявити, то, звичайно, можемо. Такі кроки можуть розцінюватися як технічне втручання в систему, і такі ІР-адреси ми передаємо в СБУ для з'ясування, чому люди намагаються якимось чином впливати чи обманювати технологічні системи", - сказав Шимків.

Він зазначив, що у подібних системах голосування завжди має місце так званий фрод, або спроби якось вплинути на результат. У середньому в світі цей відсоток коливається від 5 до 20, а проведений з часу роботи сайту електронних петицій аналіз виявив 12% спроб маніпулювання.

За словами Шимківа, технологічно сайт зроблений так, що голосувати за ту чи іншу петицію має людина, а не робот. Але не тільки в Україні, а й у світі існує такий вид заробітку, коли люди за гроші ходять по різних сайтах і клікають ту чи іншу інформацію, і, напевно, знайдуться охочі заробити на сайті електронних петицій.

"Тому наше найперше завдання протягом цих трьох днів (перевірки. - Ред.) захистити голоси тих людей, які справді голосували і підписували петицію, і довести, що їх кількість більше 25 тис. тисяч, а вже потім чітко виявити тих, хто намагається зловживати технологіями, щоб здійснити той чи інший вплив", - наголосив заступник голови АП.

Він підкреслив, що електронні петиції є елементом демократії, і дуже важливо, щоб він не був дискредитований.

Більше новин про політику читайте у розділі Влада.depo.ua