Справу Тупицького передали до суду

Прокуратура спрямувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького. Його судитимуть за злочини проти правосуддя

Редактор стрічки новин
Справу Тупицького передали до суду…
Фото: КСУ

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Офісу генпрокурора, передає Depo.ua.

"За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора до Подільського районного суду м. Києва скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього голови Конституційного Суду України за фактами вчинення кримінальних правопорушень проти правосуддя (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України)", – повідомили у прокуратурі.

В Офісі генпрокурора нагадали, що розслідуванням встановлено, що в жовтні 2018 року Тупицький з корисливих мотивів та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснив підкуп свідка, переслідуючи мету, щоб він відмовився від давання показань або надав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ "Зуївський енергомеханічний завод".

"Крім того, упродовж 2018-2019 років обвинувачений неодноразово надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину", – йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, вчора, 18 травня, слідчі ДБР офіційно завершили досудове розслідування щодо голови КСУ Олександра Тупицького. Його підозрюють в підкупі свідка, щоб ввести в оману суд шляхом відмови від дачі показань.

Довідка: 28 грудня 2020 року голові Конституційного Суду України Олександру Тупицькому було повідомлено про підозру у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка.

За даними ЗМІ, Тупицький у період 2006-2010 років (тоді він був районним суддею Донецька) за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, схоже, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу. Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови КСУ Тупицького від посади судді КСУ з метою "відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи". А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць. У відповідь на це в КСУ заявили, що президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Зеленський скасував призначення судді КСУ Тупицького.

29 березня стало відомо, що після звільнення Тупицького обов'язки очільника КСУ буде виконувати Сергій Головатий, який був заступником голови КСУ.

Читайте також: Співавтор Конституції і партійний перебіжчик із власною церквою: Хто такий Сергій Головатий, що керуватиме КСУ замість Тупицького

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme