Справа про збиття Іл-76 в Луганську зрушила з мертвої точки: Назаров почав читати матеріали справи

Генерал-майор Віктор Назаров, якого звинувачують у службовій недбалості, яка стала причиною загибелі 49 осіб у катастрофі літака Іл-76 над аеропортом в Луганську, тільки через 10 місяців після трагедії почав ознайомлення з матеріалами кримінальної справи щодо знищення повітряного судна
Depo.Влада
15 квітня 2015 10:36
ФОТО: depo.ua
Справа про збиття Іл-76 в Луганську зрушила з мертвої точки: Назаров почав читати матеріали справи
Справа про збиття Іл-76 в Луганську зрушила з мертвої точки: Назаров почав читати матеріали справи

Про це повідомив на совій сторінці у "Фейсбук" журналіст Юрій Бутусов, передає depo.ua.

"Генерал-майор Назаров, начальник штабу АТО, один з керівників Генерального штабу ЗСУ, вирішив почати ознайомлення з матеріалами кримінальної справи щодо знищення літака Іл-76, збитого російськими бойовиками в аеропорту Луганська 14 червня 2014. Назарову в листопаді було пред'явлено звинувачення у службовій халатності, що призвела за собою загибель 49 військовослужбовців. 9 льотчиків мелітопольської бригади транспортної авіації і 40 десантників 25-ї дніпропетровської бригади. П'ять місяців генерал навіть не вважав за потрібне знайомитися зі справою - і затягував процес. Зухвале порушення закону - але на правосуддя Назаров увагу не звертав, адже його друг - начальник Генштабу. І ось все-таки нарешті Назаров почав читати справу, значить є шанс, що все-таки до річниці трагедії розпочнеться судовий процес", - написав Бутусов.

За його словами, ключовими свідченнями проти Назарова є покази полковника СБУ К., керівника радіоелектронної розвідки в АТО, який тричі доповідав Назарову про перехоплення, які показували - під аеропортом засідка, у противника зенітно-ракетні комплекси, не посилайте літаки. "На третій раз, вислухавши доповідь, генерал Назаров сказав полковникові: "Пішов на х...". Це розповів К. в показаннях свідків", - наводить Бутусов показання свідка.

"Другий ключовий свідок - полковник Повітряних сил Лук'янчук, старший льотчик-випробувач. Цей пілот був експертом у справі, і зробив висновок, що ніяких заходів безпеки рейсу Іл-76 командування не зробило. Хоча на той момент над Слов'янському був збитий літак і 5 вертольотів , і загроза атаки зенітними ракетами була дуже висока.

Адвокат Назарова Мірошник зустрівся з Лук'янчуком і погрожував від імені генерала звільнити полковника Лук'янчука з армії, якщо він не змінить свої свідчення. Лук'янчук відмовився. Більше того - він подав заяву в прокуратуру на Мірошника, і розповів про цей злочин на засіданні комітету Ради з боротьби з корупцією. Справа про загибель Іл-76 покаже багато виразки, стан справ та інтелектуальний рівень командування нашої армії

Сподіваюся, що ті, хто розслідував справу за Іл-76 і по Іловайськ зможуть довести справу до кінця, і влада захистить експертів і слідство. Тому що мовчати в наш час багато хто не стануть", - додав журналіст.