"Список 115-ти": Денісова розповіла, кого Україна планує повернути в межах наступного обміну полоненими

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що один зі списків на обмін полоненими налічує 115 осіб, які перебувають як на Росії, так і на Донбасі й в окупованому Криму

Про це вона заявила в інтерв'ю "Укрінформу", передає Depo.ua.

Перш за все, Денісова наголосила, що обмін – такий захід, підготовка до якого потребує тиші.

"У нас є досвід, коли певна інформація стала доступною у публічній площині – й дати обміну були зірвані. Тому те, що стосується списку, потребує обережності", – сказала вона.

Омбудсмен пояснила, що списки на обмін полоненими дійсно існують, але вона може розповісти лише про той, який формується в її офісі.

"Це 115 осіб, громадяни України, які перебувають сьогодні у місцях несвободи на території Російської Федерації та в окупованому Криму. А також ті громадяни, які були засуджені до умовно-дострокового покарання, але перебувають вони в Криму і не можуть звідти виїхати. Ми їх не знімаємо з обліку і не викреслюємо зі списків", – наголосила вона.

Денісова пояснила, що так було, наприклад, із Миколою Семеною, коли його до останнього тримали у списку, поки Росія не скасувала те покарання, яке йому виніс суд. Тоді він зміг виїхати на територію України і його було виключено із цього списку.

Вона додала, що "є громадяни України, які одразу були засуджені на різні терміни ув‘язнення, у тому числі умовно-дострокові".

"Але, безумовно, ми їх не виключаємо зі списку, оскільки вони як українські громадяни позбавлені права на вільне пересування. Ми вважаємо їх утримання незаконним, як і незаконним – обмеження їхнього права на свободу пересування. Саме тому вони також знаходяться у списках цих 115-ти", – сказала Денісова.

За її словами, у цьому списку – 86 кримських татар, "у тому числі й ті, хто знаходиться на різних стадіях карного переслідування: або щойно засуджені та ті, які відбувають покарання, або ж громадяни, які відбули покарання і перебувають у обмежувальних умовах".

"Є громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей", – зауважила Денісова.

Вона пояснила також, що цифра 200 фігурує тому, що "ми, офіс уповноваженого й інші органи державної влади України, інколи не можемо встановити точне місце перебування того чи іншого громадянина. Де саме він перебуває.

"Оскільки трапляється така ситуація, що хтось зник без вісті й ми цих людей подаємо у списках, щоб знайти їх і обміняти. А та сторона або підтверджує, або ні наявність таких людей… Ми не маємо фізичного доступу на ту територію, щоб перевірити на власні очі наявність там наших громадян. Цю функцію зараз, після зустрічей у "нормандському" та "мінському" форматах, має одна авторитетна міжнародна організація", – наголосила Денісова, пояснивши що це – Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Нагадаємо, дещо раніше президент України Володимир Зеленський оголосив, коли чекати обміну полоненими і "нормандського" саміту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme