Битва за процент: Чому "вилоносець" Ляшко атакував Кабмін

Атака "радикалів" на уряд навряд чи допоможе їх лідеру піднятися з шостого місця у президентському рейтингу

Політичний оглядач
Битва за процент: Чому "вилоносець" Ляшк…

Соціологічні опитування демонструють, що президентський рейтинг Олега Ляшка зупинився на шостій сходинці. За даними оприлюдненого днями опитування групи "Рейтинг", в Олега Валерійовича 5,8%, вище нього – Анатолій Гриценко з 9,4%, нижче – Олександр Вілкул з 3,5%. І якщо "Земля не налетить на небесну вісь", на фініші першого туру виборів Ляшко матиме саме те місце, яке йому нині малюють соціологи. У перспективі парламентських виборів сьогоднішні персональні відсотки лідера "радикалів" виглядають обнадійливими, однак у порівнянні з відсотками, які він отримав на президентських виборах 5 років тому (8,32%) – падіння підтримки відчутне.  

Експерти дискутують, у чому причина цього явища. Існує кілька думок. Перша – "радикали" та їхній лідер втратили голоси частини патріотичного налаштованих виборців. Вже немає відомих затримань сепаратистів і поїздок Ляшка в АТО, що приносило йому рейтингові бали 5 років тому. Друга причина – радикалізм "радикалів" вже не той, значно радикальнішими за них у висловлюваннях виглядають Гриценко, "Нацкорпус" і навіть "опоблоківці" різного розливу. Теми, на яких топчеться Ляшко – тарифи, мораторій на продаж землі, проблема бідності – ефективніше використовує у своєму піарі Тимошенко. Та й інші намагаються від неї не відставати. Третя причина – політичну клоунаду, в якій Ляшко мастак, взяла на озброєння ціла низка політиків. Приміром, команда Зеленського не цурається комічності "Зе". І частина тих, хто голосував за головного "радикала" у 2014 році, бо він виглядав весело, може підтримати іншого веселого кандидата.

Четверта причина – за Ляшком і його командою протягом п’яти років тягнеться цілий шлейф різноманітних скандалів, у тому числі пов’язаних із гучним антивладним піаром, після якого фракція РПЛ голосувала за потрібні владі рішення. Можна згадати обговорення медичної реформи, у підсумку 19 жовтня 2017 року її підтримали 13 "радикалів" включно з Ляшком. Тому коли сьогодні ця політсила виступає проти в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, це виглядає, м’яко кажучи, дивним. Підтримали "ляшківці" й урядову пенсійну реформу. 3 жовтня 2017 року за неї проголосували 17 членів фракції і Ляшко також. Варто згадати й галас, який здійняли "радикали" навколо погодження парламентом рішення про введення воєнного стану. Вони блокували трибуну, звинувачували Петра Порошенка ледь не у всіх смертних гріхах, але зрештою 16 голосів "за" дали. Ці та інші театральні вагання РПЛ не могли не відобразилися на її рейтингу.

Плюс – стала уставленою прив’язка "радикалів" до орбіти Рината Ахметова. Скільки б Олег Валерійович це не спростовував, регулярна поява його в медіа, приналежних цьому олігарху, свідчить проти нього. Як припускав Depo.ua, через таку прив’язку в перспективі може відбутися трансформація ідеології "вилоносців" у бік інтересів виборців сходу і півдня, але це буде завтра (якщо буде), сьогодні ж Ляшко, схоже, втрачає підтримку і ризикує у підсумку не показати і п’яти відсотків. Що його спонсори оцінять як серйозну невдачу.

Несприятлива рейтингова ситуація вимагає від "радикалів" знову зіграти на радикалізмі. Звідси і сьогоднішня сценка, влаштована ними на засіданні уряду. Олег Валерійович з депутатським почетом увірвався у залу засідань і почав вимагати не укладати новий контракт з головою правління "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим. Причому робив він це агресивно – махав руками, кричав і погрожував. Володимир Гройсман пояснював: контракт з Коболєвим укладуть на рік на нових умовах, без премій, бонусів, зі зменшеною зарплатою у 2 рази, з чіткими параметрами по добуванню газу і продовженню транзиту. Однак, насправді, логічне пояснення Ляшку було непотрібне, своєї мети – потрапити сьогодні в усі телеефіри він досягнув.

Посперечавшись з членами уряду, "радикали" пішли, отримавши свою хвилину слави. Та от дуже сумнівно, що вони матимуть від спектаклю "ми проти Коболєва" якийсь суттєвий зиск у майбутньому, тому що вже завтра ніхто про це не пам’ятатиме і безкоштовно по телевізору не показуватиме. Космічні зарплати і премії в "Нафтогазі" дійсно дуже дратували українців, але нові умови контракту Коболєва, де цих сум вже немає, стали можливими не завдячуючи зареєстрованому "народним кандидатом" проекту постанови про повернення головою правління "Нафтогазу" 45 млн євро премії і притягнення його до кримінальної відповідальності - це не більше, аніж піар, а внаслідок послідовної позиції уряду, яку неодноразово висловлював Гройсман.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme