"СНД – клуб невдах": Кулеба сказав, як змусити ЄС погодитися на українське членство

Для того, щоб Європейський Союз погодився на українське членство, потрібно стати для ЄС "своїми" – перестати бути частиною "русского мира"

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Європейській правді", передає Depo.ua.

Він зауважив, що для того, "щоби ЄС погодився на наше членство", необхідно стати "для Євросоюзу "своїми".

"Чому Балкани мають багато проблем, але при цьому мають перспективу членства? Бо європейці сприймають їх як історичну частину свого простору, вони є "своїми" ще від часів Австро-Угорської імперії. А нас у той самий час сприймали як частину "русского мира". Ось це потрібно змінити! Нас повинні перестати так сприймати… Для цього треба самим перестати бути частиною "русского мира". І саме цим ми зараз займаємося", – наголосив Кулеба.

Він пояснив, що для цього потрібно вийти з політичної сфери інтересів Росії, припинити "кидатися вліво-вправо, як ми це робили 30 років. Мовляв, тут ми прискорюємо євроінтеграцію, тут гальмуємо, тут ми рухаємося до НАТО, а тут оголошуємо позаблоковість".

"Ці метання потрібно припинити… Крім того, потрібно з’єднати не лише український і ЄСівський бізнес та чиновників, але й простих людей. Чим більше у нас міжлюдських контактів, тим краще для євроінтеграційних перспектив", – додав віцепрем’єр-міністр.

Він зауважив також, що, на його думку, СНД – це клуб невдах, тоді як Україні треба "прагнути до "клубу вдах".

"СНД – це клуб людей, які так і не змогли цивілізовано розлучитися. А люди, які навіть розлучитися не здатні, тим більше не можуть нічого нового створити. Тому особисто для мене СНД – це закрита історія… Я не хочу йти в цей черговий глухий кут з перспективою членства. Ми знаємо позицію низки країн ЄС щодо перспективи", – зазначив Кулеба.

Окрім того він додав, що не бачить зараз можливості, "щоб ЄС дав нам конкретну фразу про перспективу членства, але бачу можливість прив’язати нас одне до одного ще міцніше, після чого ЄС буде набагато легше ухвалювати рішення про членство України".

"Я взагалі вважаю, що зрештою це буде неминучим. ЄС сам прийде і запропонує нам членство", – підсумував Кулеба.

Нагадаємо, дещо раніше Кулеба заявив, що мета України – членство в ЄС, а не альтернативи.

Довідка: Переговори щодо нового базового договору між Україною та ЄС на заміну Угоди про партнерство та співробітництво були розпочаті у березні 2007 року (у 2008 році сторони узгодили назву майбутньої угоди — Угода про асоціацію).

27 червня 2014 року під час засідання Ради ЄС п'ятим президентом України Петром Порошенком, керівництвом ЄС і головами держав та урядів 28 країн-членів ЄС було підписано економічну частину Угоди про асоціацію України та ЄС. 

16 вересня 2014 року Верховна Рада та Європейський парламент синхронно ратифікували цю Угоду. Згодом українська Сторона передала до депозитарію ратифікаційні грамоти і завершила, таким чином, всі внутрішньодержавні процедури. Багато норм Угоди про асоціацію були тимчасово застосовані ще з 2014 року. З 1 січня 2016 року функціонувала зона вільної торгівлі з Євросоюзом.

29 червня посли країн Євросоюзу схвалили Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом,

11 липня 2017 року Рада Європейського союзу остаточно схвалила Угоду про асоціацію з Україною. У повному обсязі Угода набула чинності 1 вересня.

16 вересня 2019 року відзначали п'яту річницю ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme