Мета України – членство в ЄС, а не альтернативи, – Кулеба

Віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба повідомив, що основна мета України – стати членом Європейського Союзу, а не шукати альтернативи

Про це він заявив у інтерв'ю "Європейській правді", передає Depo.ua.

"Зараз у нас є Угода про асоціацію (з ЄС, – ред.) – найбільша, безпрецедентна за глибиною і за масштабом угода між ЄС та третьою країною. Так, вона не каже нічого про членство, але якщо нам з вами вистачить сил та здорового глузду її виконати, то я думаю, що ми наблизимося до членства так близько, наскільки це взагалі можливо", – наголосив він і додав, що зупинятися на асоціації він не планує.

За словами Кулеби, Україна – дуже специфічна країна зі своїм шляхом.

"Ми маємо обирати ті моделі, які реально ведуть нас до членства. Коли мене запитують: "Є креативна ідея якогось статусу для України, як ви до цього ставитеся?", то я завжди відповідаю: будь-яка ідея, яка наближає нас до членства – це супер, приймається. Але будь-яка ідея, яка створює альтернативу членству, має відкидатися "з порога". І ми їх відкидаємо, бо наша мета – це членство в ЄС, а не будь-які альтернативи", – пояснив він.

Окрім того Кулеба згадав досвід Туреччини, яка хоч і має митний союз, але не має реального прогресу в питанні членства.

"Натомість якщо ми реально реформуємо митницю, приберемо максимальну кількість бар'єрів, приєднаємося до митної системи обміну інформацією NCTS, то це хоч і не буде митний союз, але обіг товарів між нами суттєво полегшиться. Це такий собі "митний безвіз". Ось до таких змін ми і маємо прагнути", – підсумував віцепрем’єр-міністр.

Нагадаємо, 16 вересня була п'ята річниця ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Довідка: Переговори щодо нового базового договору між Україною та ЄС на заміну Угоди про партнерство та співробітництво були розпочаті у березні 2007 року (у 2008 році сторони узгодили назву майбутньої угоди — Угода про асоціацію).

27 червня 2014 року під час засідання Ради ЄС п'ятим президентом України Петром Порошенком, керівництвом ЄС і головами держав та урядів 28 країн-членів ЄС було підписано економічну частину Угоди про асоціацію України та ЄС. 

16 вересня 2014 року Верховна Рада та Європейський парламент синхронно ратифікували цю Угоду. Згодом українська Сторона передала до депозитарію ратифікаційні грамоти і завершила, таким чином, всі внутрішньодержавні процедури. Багато норм Угоди про асоціацію були тимчасово застосовані ще з 2014 року. З 1 січня 2016 року функціонувала зона вільної торгівлі з Євросоюзом.

29 червня посли країн Євросоюзу схвалили Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом,

11 липня 2017 року Рада Європейського союзу остаточно схвалила Угоду про асоціацію з Україною. У повному обсязі Угода набула чинності 1 вересня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme