Смертельна екскурсія. Як прифронтовий вояж нового донецького губернатора Кириленка закінчився трагедією

Війна не прощає не тільки помилок, але і просто необдуманих вчинків. І якщо політики ще можуть собі дозволити якесь необережне висловлювання, то на фронті це все закінчується трагічно

Про це пише "Ділова столиця".

І ось буквально кілька годин тому за політичні призначення своїм життям розплатився один з наших військових на лінії зіткнення. Новопризначений голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко (це той, у кого брат служить в "МГБ" окупаційної влади) вирішив провести екскурсію якомога ближче до лінії зіткнення.

Таким місцем було вибрано Гранітне. Судячи з повідомлень незалежних джерел, коли колона з "джипів" і супроводжуючої вантажівки з охороною зупинилася на в'їзді в село (знаменитий пам'ятник "полуторці" - далі цивільних військові просто не пускають) по ній з позицій бойовиків був здійснений пуск протитанкової керованої ракети. Вибір мети був очевидний - КрАЗ досить висока машина. В результаті судячи з повідомлення прес-центру ООС "один військовослужбовець загинув. Ще один військовослужбовець отримав поранення середньої тяжкості".

По всій видимості загинув військовослужбовець Національної Гвардії України, так як за наявною на 18:45 інформації штаб ООС не був проінформований про цей самостійний виїзд голови облдержадміністрації та дізнався вже за фактом загибелі військовослужбовця.

Про що може свідчити цей випадок? Про огидну координацію військових і цивільних властей, хоча тут, звичайно, більше мова про громадянські - АТО було переформатовано в ООС свого часу саме для того, щоб за всю безпеку на фронті відповідали саме військові.

Про абсолютне нерозуміння ситуації - адже починаючи з 2014 року усе Гранітне проглядається з декількох спостережних постів бойовиків і знаходиться "як на долоні". Про це знають буквально всі - як ті хто воювали в тому районі, так і місцеві жителі.

Наскільки погано була організована "екскурсія", що не подбали про елементарні заходи безпеки? Що це халатність чи просто кричущий непрофесіоналізм?

Якщо недбалість, то вона злочинна - хто врешті-решт відповість за смерть військовослужбовця? Хто буде дивитися в обличчя його матері і скаже, що він загинув тільки через те, що цивільний чиновник вирішив провести екскурсію по своїм "володінням"?

Цілком ймовірно нові влада намагатиметься всіляко нівелювати цей випадок - замовчати вже не вдасться, списавши це на ворожу "ДРГ" або на самих військових. Однак факт залишається фактом - у нас на порожньому місці є загиблий і поранений. Втрати, яких можна було легко уникнути.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна