Скільки разів Фірташ повертатиметься до України

Голосні заяви представників минулої влади явно розраховані на тролінг нинішньої влади
Depo.Влада
26 листопада 2015 11:30
ФОТО: depo.ua
Скільки разів Фірташ повертатиметься до України
Скільки разів Фірташ повертатиметься до України

ЗМІ в чергове рознесли "благу вість" про те, що опальний олігарх Дмитро Фірташ має намір наступного тижня повернутися в Україну. Щоправда, відносно правдивості даної інформації виникають певні сумніви: адже заяви, що заарештований у Австрії олігарх повертається до України з’являється в середньому раз на квартал.

Зараз після того, як подана апеляція на рішення першої судової інстанції, яка відмовила у екстрадиції Фірташа до США, поспішати до України – це досить ризикова справа. Тому Фірташ вже півтора роки й сидить у Австрії, так і не зважившись на те, щоб сісти в літак, і прилетіти у Бориспіль. Втім, прес-служба Фірташа вже навіть розповіла деталі прибуття свого шефа. Мовляв, 2 грудня Фірташ візьме участь у з'їзді очолюваної ним Федерації роботодавців. Схоже на те, що це може виявитися черговим фейком. А з'їзд можна при бажанні перенести і до Відня...

Загалом, розгін подібної інформації – а цим вчора в кулуарах Верховної Ради у відкриту займалися представники "газової" частини "Опоблоку" - схожий скоріш на тонкий тролінг нинішньої влади.  

Можна згадати й інших емігрантів, як-то екс-голови Мінздоху Олександра Клименка та заступника голови АП часів Януковича Андрія Портнова. У Клименка, який навіть створив під це громадську ініціативу "Відновлення Донбасу", розвинули бурхливу медіа-діяльність навколо того, що він може повернутися до України. У Інтернеті можна побачити ролики, де мармиза Клименка розповідає українцям про "жорсткий політичний футбол" в Україні. На іншому відео Клименко пафосно заявляє: "Звичайно я повернуся, бо хто, як не ми!". Нещодавно він мав презентувати в Києві книгу зі знущальною назвою "Шлях до успіху. Як змінити систему, не змінивши себе". Книгу він-то презентував, але явно не в Києві, і попри гучні заяви їхати до України не поспішає. А ще активно запускалися чутки, що Клименко домовився аж з самим Порошенком, що той його пустить в Україну, а натомість отримає... газету "Вести". 

Постійно гуляють чутки про повернення Портнова, які розганяються через "регіоналів" та самого екс-чиновника. У жовтні почалися переможні реляції Портнова щодо того, що він переміг у Суді Європейського союзу, знявши санкції проти себе. 12 листопада Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання представників екс-першого заступника глави адміністрації Президента Андрія Портнова і дав Генпрокуратурі 48 годин на скасування рішення про його розшук. Як би там не було, але Україна попри такі рішення судів, явно не є тою країною, де Портнов почуватиметься у безпеці. Тому і продовжує він сидіти на Росії.

Але це не заважає весь час порушувати цю тему, підставляючи чинну владу, яка, виходить, не здатна нічого зробити з представниками режиму Януковича, ані зловити їх, ані покарати. До того ж у громадській думці формується твердження, що Шокін у разі чого зустрічатиме фірташів-портнових-клименок мало не з хлібом і сіллю і квітами, а не з наручниками та кримінальними справами. Все це лише додає нервовості вже й в так психологічно надірваній свідомості українського суспільства.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада