UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Скасування статті про незаконне збагачення загрожує безвізу, - Transparency

Рішення Конституційного суду України про скасування статті 368-2 Кримінального кодексу значно послаблює антикорупційні зусилля країни, а також може спричинити замороження безвізового режиму з Євросоюзом

Скасування статті про незаконне збагачен…

Про це йдеться у заяві Transparency International в Україні, повідомляє Depo.ua.

В організації вважають, що таке подання Конституційного суду порушує міжнародні зобов’язання України, і закликають уряд країни вжити негайних заходів із виправлення ситуації.

"Таке рішення суду фактично дає держслужбовцям можливість легалізувати статки, що вірогідно були набуті злочинним шляхом, і не боятися кримінального переслідування", — зазначає Андрій Боровик, виконавчий директор ТІ Україна.

"Окрім того, сенс електронного декларування посадовців, що було успішно запроваджено в процесі антикорупційної реформи, тепер зникне через відсутність кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Так само втратять сенс законодавчі норми щодо зумисного декларування неправдивої інформації, оскільки не буде необхідності приховувати статки", - додав він.

У Transparency International наголосили, що згідно з українським законодавством, рішення Конституційного суду є обов’язковим, остаточним і не може бути оскаржене.

"Якщо системні законодавчі проблеми в Україні не буде вирішено і справи про незаконне збагачення залишаться без розгляду, значна кількість антикорупційних досягнень в державі стануть марними... Справи чиновників, звинувачених у корупції, необхідно розслідувати, а верховенство права має бути відновлено. Якщо рішення знайдено не буде, є всі шанси, що безвізовий режим з ЄС та фінансова допомога МВФ будуть заморожені, а це в свою чергу загрожуватиме економічному розвитку країни", - підкреслила Делія Феррейра Рубіо, голова правління Transparency International.

Нагадаємо, 28 лютого голова Конституційного суду Станіслав Шевчук прокоментував рішення КС про скасування статті Кримінального кодексу щодо відповідальності за незаконне збагачення і заявив, що "у США також немає цієї статті".

Прес-аташе посольства США в Україні Рей Кастілло відповів Шевчуку, що Сполучені Штати мають юридичні інструменти для боротьби з корупцією та незаконним збагаченням

Довідка: 26 лютого ЗМІ повідомили, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення

27 лютого Конституційний суд опублікував відповідне рішення щодо скасування статті 368-2 Кримінального кодексу.

За словами голови КСУ Станіслава Шевчука, рішення про неконституційність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення схвалювалося без будь-якого політичного тиску.

28 лютого на сайті Верховної Ради з'явився законопроект Порошенка про незаконне збагачення. Того ж дня його передали в комітет ВРУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme