Скандальний Шевчук розповів, за якої умови можливе повернення статті про незаконне збагачення

Екс-голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук, звільнений нещодавно, вважає, що стаття про незаконне збагачення може повернутися у правове поле з урахуванням презумпції невинуватості
 

Про це він заявив в інтерв’ю "Українській правді", повідомляє Depo.ua.

він зізнався, що "такої суворої реакції" суспільства на скасування статті про незаконне збагачення у КС не очікували.

За словами Шевчука, тут є юридичні питання, зрозумілі вузькому колу фахівців, а суспільно-політичне розуміння цих питань не завжди збігається.

Він наголосив, що за рішення про неконституційність статті про незаконне збагачення  голосували більшість суддів КС, а свою особисту позицію не озвучив.

"Я не можу говорити від себе, лише від імені суду, який ухвалює рішення. Безумовно, з точки зору юридичної я і зараз стою на цих позиціях", – заявив Шевчук.

Він зазначив, що США не ратифікували 20 статтю Конвенції ООН про запобігання корупції щодо незаконного збагачення, бо у них діє презумпція невинуватості, та й у Штатах є інші статті для боротьби з корупцією.

"У нашому рішенні були ті ж аргументи, як і в Держдепу США", – сказав екс-голова КС.

"Як колись сказав суддя Верховного Суду США Ентоні Кеннеді, іноді нам доводиться приймати рішення, які нам самим не подобаються. Але ми мусимо приймати їх, бо вони правильні. У тому розумінні, що вони відповідають Конституції", – зазначив він.

Шевчук наголосив: "Найголовніший аргумент – що діє презумпція невинуватості. Тобто ви йдете по вулиці, до вас підходить поліція й каже, що ви вкрали гаманець. Ви кажете: "Ні, не я". А поліція каже: "А ви доведіть". Доведення злочину – це функція держави".

"Я думаю, що закінчиться турбулентність, пов'язана з президентськими виборами, і парламент нарешті прийме редакцію статті Кримінального Кодексу, яка відповідає Конституції. І все буде добре, вона запрацює", – сказав він.

Шевчук розповів, що на початку березня мав відкриту зустріч із членом команди Володимира Зеленського Андрієм Богданом із цього приводу:

"Тоді ще в кандидата у президенти Зеленського були і посли, і інші зацікавлені особи, політики, які питати його, що ж відбувається з рішенням КС і що робити далі йому як потенційному президенту, як запровадити нову редакцію цієї статті в наше законодавство, щоб вона відповідала Конституції. От ми юридичну тематику і обговорювали з паном Богданом".

Шевчук запевнив, що під час тієї розмови закон "про люстрацію" не згадувався.

Він уникнув відповіді на запитання, чи конституційний той закон: "Я не можу обговорювати справи, які перебувають у провадженні".

І не розповів, чи його звільнення пов’язане з тією справою: "Я не готовий коментувати це питання. Хай мине трохи часу. Немає нічого таємного, щоб не стало явним".

Нагадаємо, 26 лютого ЗМІ повідомили, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

27 лютого Конституційний суд опублікував відповідне рішення щодо скасування статті 368-2 Кримінального кодексу. Це сталося за поданням 59 народних депутатів.

За словами голови КСУ Станіслава Шевчука, рішення про неконституційність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення схвалювалося без будь-якого політичного тиску.

27 березня в Національному антикорупційному бюро не лишилося жодної справи щодо незаконного збагачення.

Як відомо, 14 травня судді Конституційного суду висловили недовіру Станіславу Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади, а потім проголосували за звільнення Шевчука з посади судді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme