Скандал з "Бєлавіа": "Украерорух" виправдав дії українського диспетчера

Диспетчер, який повернув пасажирський літак "Бєлавіа" в аеропорт "Жуляни", діяв у відповідності з міжнародною практикою
Depo.Влада
7 листопада 2016 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді "Украероруху" на запит 112.ua, передає Depo.ua.

"Украерорух надійшла інформація про необхідність повернути літак рейсу BRU840 авіакомпанії "Бєлавіа" у зв'язку із загрозою національній безпеці України, що і було виконано. Диспетчер обслуговування повітряного простору діяв в інтересах національної безпеки України та у відповідності з міжнародною практикою", - йдеться у відповіді "Украероруху".

Нагадаємо, 21 жовтня білоруська авіакомпанія "Бєлавіа" заявила, що Україна хотіла зупинити її літак винищувачами, у зв`язку з цим літак, який виконував рейс за маршрутом Жуляни (Київ) - Мінськ, був змушений повернутися в аеропорт вильоту.

"Бєлавіа" має намір вимагати з ДП "Украерорух" відшкодування витрат, пов'язаних з поверненням літака в аеропорт "Жуляни".

У СБУ пояснили повернення білоруського літака в Київ загрозою нацбезпеці, а заяви про погрозу підняти в повітря винищувачі назвали абсурдними. 

Білорусь, у свою чергу, пригрозила оприлюднити розшифровку переговорів екіпажу літака "Бєлавіа" з українським диспетчером.

1 листопада Білорусь таки опублікувала цю розшифровку. 2 листопада у "Бєлавіа" заявили, що Україна відшкодує збитки, пов'язані з поверненням літака в аеропорт вильоту.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада