Авіаскандал: Білорусь оприлюднила переговори екіпажу "Бєлавіа" з українським диспетчером (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

У Білорусі опублікували розшифровку запису переговорів екіпажу "Бєлавіа" з українським диспетчером, яка підтверджує погрози української сторони застосувати бойову авіацію проти білоруського лайнера
Depo.Влада
1 листопада 2016 10:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на видання "Білорусь сьогодні".

Згідно запису переговорів, український диспетчер заявив екіпажу "Бєлавіа" про необхідність повернутися в аеропорт вильоту "Жуляни" і попередив про застосування бойової авіації в разі непокори.

Екіпажу повідомили, що інформацію передав "Украероцентр". Після цього на зв'язок вийшов керівник польотів і повідомив, що розпорядження про повернення літака надійшло від військового керівництва України.

За даними видання, коли білоруський літак злетів з аеродрому "Жуляни", бортпровідник на трьох мовах (українською, російською та англійською) зробила стандартне оголошення: "Шановні пасажири! Через кілька хвилин вам будуть запропоновані гарячі і прохолодні напої, а також легка закуска. Будь ласка, приведіть спинки крісел у вертикальне положення. Підготуйте столики. Дякую за увагу".

Майже одночасно пілот почув голос з землі, диспетчер УПР "Київ–Радар", що забезпечує політ, повідомив наступне: 

— Бєлавіа–840, Київ–Радар. 

Пілот: 

— Слухаю. 

Диспетчер: 

— Бєлавіа–840, надійшла вказівка: вам треба, необхідно повернутися на аеродром вильоту "Жуляни". ЗА НЕВИКОНАННЯ БУДЕ ПІДНЯТА БОЙОВА АВІАЦІЯ НА ПЕРЕХОПЛЕННЯ. 

Пілот: 

— А що сталося таке? 

Диспетчер: 

— В ефір не можу передати. По прибутті все дізнаєтеся. 

Пілот: 

— Не зрозумів, це хто передав? 

Не отримавши відповіді, пілот дублює питання: 

— Бєлавіа–840, хто це інформацію передав? 

Диспетчер: 

— Бєлавіа–840 — "Украероцентр". 

Пілот: 

— А причина яка? 

Диспетчер: 

— Я отримав вказівку повернути вас на аеродром вильоту. 

Пілот: 

— "Жуляни", так? 

Диспетчер: 

— Так точно, "Жуляни". 

Пілот: 

— Добре. Розвертаємося. 

Далі в розшифровці наводяться розмови екіпажу всередині машини, пілоти, м'яко кажучи, стурбовані і засмучені, висловлюють припущення про причини події — від небезпечної закладки в багажі і до конфлікту між військовими. 

Знову диспетчер: 

— Бєлавіа–840, Київ–Радар. 

Пілот: 

— Так. 

Диспетчер: 

— Бєлавіа–840, каже керівник польотів. Інформація про ваше повернення на аеродром "Жуляни" НАДІЙШЛА ВІД ВІЙСЬКОВОГО КЕРІВНИЦТВА. Доповідь більш детальний вам скажуть після посадки. 

Пілот: 

— Зрозуміло. Повертаємося.
 

Нагадаємо, 21 жовтня білоруська авіакомпанія "Бєлавіа" заявила, що Україна хотіла зупинити її літак винищувачами, у зв`язку з цим літак, який виконував рейс за маршрутом Жуляни (Київ) - Мінськ, був змушений повернутися в аеропорт вильоту.

"Бєлавіа" має намір вимагати з ДП "Украерорух" відшкодування витрат, пов'язаних з поверненням літака в аеропорт "Жуляни".

У СБУ пояснили повернення білоруського літака в Київ загрозою нацбезпеці, а заяви про погрозу підняти в повітря винищувачі назвали абсурдними. 

Білорусь, у свою чергу, пригрозила оприлюднити розшифровку переговорів екіпажу літака "Бєлавіа" з українським диспетчером.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада