Ситник підозрює, що в Україні з'явиться "скляний прокурор"

В Україні можливі нові справи проти прокурорів, однак без реформи судової системи подолати корупцію буде важко
Depo.Влада
4 липня 2016 15:27
ФОТО: depo.ua

Таку думку в інтерв'ю "Громадському ТБ" висловив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає depo.ua.

"Деякі громадські діячі кричать: "Давайте нам "посадок"! Побільше посадіть, і все буде добре!" От дивіться – вийшла справа "діамантових прокурорів". Прийшла інша людина, в той самий кабінет, на ту саму посаду. І ми затримали його – наскільки я знаю, його назвали вже "цукровим прокурором… І я не виключаю, що з’явиться ще якийсь, наступний, "скляний", наприклад, ще якийсь… Цей приклад показує, що самі по собі "посадки", без усунення корупційних ризиків, не дадуть того ефекту, на який очікує суспільство", – наголосив глава НАБУ.

За його словами, важливо провести зараз судову реформу, щоб отримати незалежний суд, а також завершити реформу органів прокуратури.

"Без інституту чесних прокурорів дуже важко буде працювати. Я вже неодноразово казав і знову повторюю, що ті справи, які ми відправили до суду – вони стали можливими виключно завдяки тому, що була створена Антикорупційна прокуратура зі своїми гарантіями незалежності", – каже Ситник.

Він дав зрозуміти, що в Україні немає чиновників, на яких існувало би табу для розслідувань.

Нагадаємо, що 5 липня під час спецоперації СБУ і ГПУ були затримані заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць. Їм було повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (стаття передбачає безальтернативне позбавлення волі строком від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію і конфіскацію майна).

Під час обшуків у них знайдено понад 500 тис. дол. готівкою, коштовності, цінні папери і незареєстровану вогнепальну зброю. У помешканні Корнійця, серед іншого, знайшли 65 діамантів, через що його назвали "діамантовим прокурором".

Досі тривають судові засідання у цій справі. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада