"Діамантовому прокурору" Корнійцю висунули нову підозру

Екс-заступнику прокурора Київської області Олександру Корнійцю висунуто ще одну підозру, і можливі ще дві додаткові
Depo.Влада
15 лютого 2016 12:35
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції заявив заступник генпрокурора Віталій Касько, передає кореспондент depo.ua.

"Слідство було закінчене у листопаді 2015 року та 4 січня 2016 року було направлено в суд для розгляду по суті. Проте у лютому, пару днів тому, нами було висунуто Корнійнцю нову підозру у вимаганні при обтяжуючих обставинах. Мова йде про епізод вимагання та одержання щомісячних коштів від власника підприємства, а потім і "віджимання" цього підприємства", - розповів Касько.

Він зазначив, що в той же день генпрокурор України Віктор Шокін видав наказ, яким ліквідував слідче управління генінспекції, слідчі якої виведені за штат,"і зробив все, щоб я не зміг довести цю справу до кінця".

Заступник генпрокурора також додав, що на підході ще два виробництва по Корнійцю, одне з них – про незаконне збагачення.

"Вже встановлено, що кошти, які надходили за навчання Анастасії Корнієць в Лондоні у 2011-2014 роках, становили понад 140 тис. стерлінгів (понад 200 тис. дол.), які оплачувалися офшорною компанією, номінальним директором якої був Ерік Ванагельс. Це прізвище відоме журналістам у справі про "вишки Бойка", чиї "вуха стирчать" за цією проплатою. Чому це було зроблено, думаю, справа часу", - підкреслив Касько.

Друга справа, за його словами, пов'язана з джерелами походження вилучених у Корнійця діамантів, сліди яких ведуть, ймовірно, до ще одного злочину.

"Не виключено, що після моєї відставки ці виробництва почнуть активно розвалюватися", - додав Касько.

Він повідомив, що за попередніми висновками експерта, який попереджений про кримінальну відповідальність за недостовірний результат, вартість діамантів становить $25 тис.

Нагадаємо, на початку липня були затримані заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. У Корнійця при обшуку виявили діаманти.

29 січня Вищий спецсуд не знайшов підстав для задоволення подання Апеляційного суду Києва про направлення справи "діамантових прокурорів" на розгляд в один з судів Київської області.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада