Шмигаль збирає Держкомісію щодо протидії коронавірусу

Сьогодні, 10 березня, новообраний прем’єр-міністр Денис Шмигаль проведе засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглядатиметься питання щодо протидії поширенню в Україні COVID-19

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я і головний санітарно-епідеміологічний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції, передає Depo.ua.

"Сьогодні о 15:30 відбудеться під головуванням прем’єр-міністра України засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де будуть розглянуті актуальні питання з протидії коронавірусній інфекції, а також будуть опрацьовані подальші алгоритми наших дій щодо стримування поширення коронавірусної інфекції", – сказав він.

Ляшко нагадав, що минулого тижня Україні було зареєстровано один лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 40 підозр про захворювання на COVID-19. Ще чотири зразки перебувають на стадії дослідження.

"Ми продовжуємо працювати по затверджених алгоритмах щодо тестування. Наразі з нами працюють експерти із Всесвітньої організації охороно здоров’я. Найближчим часом ми переглянемо наші внутрішні алгоритми, поставимо тест-системи до обласних вірусологічних лабораторій. Це зменшить час дослідження і збільшить кількість людей, які будуть тестуватися", – сказав він.

Зважаючи на те, як швидко змінюється ситуація у світі, додав Ляшко, Україна готова приймати та лікувати пацієнтів із COVID-19.

"Ми готові до того, що може відбутися збільшення кількості випадків і на території України. Тому ми до цього готуємося і розширюємо як лабораторний потенціал, тест-системи, так і систему охорони здоров'я, готуємося до майбутнього реагування на можливий спалах, а можливо, й епідемію коронавірусної інфекції", – підсумував він.

Нагадаємо, 9 березня уряд затвердив новий план боротьби з коронавірусом.

Станом на ранок, 10 березня, від коронавірусу загинуло 4009 людей. Кількість заражених зросла до 112 747.

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

5 березня закінчився термін обсервації українців, яких евакуювали з Китаю до Нових Санжар на Полтавщині. Усі вони – здорові.

Відомо також, що у ВООЗ б'ють на сполох через загрозу пандемії коронавірусу.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада